Dobre życie

978-83-931806-0-8
rodzina, praca, seks, miłość
literatura faktu
Joanne

Z kilkunastu swoich książek, dziesiątek wywiadów, Jacek Santorski wybrał i zaktualizował te fragmenty, które wywoływały najsilniejszy odzew Czytelników, są do dziś w pełni aktualne i dały się uporządkować w swoisty program pracy nad sobą - od seksu, przez związki miłosne, rodzinę, pracę, po zdrowie oraz duchowy wymiar Twojego DOBREGO ŻYCIA.

Kornelia | 2014-03-03
Przeczytana: 23 lutego 2014

Kompendium, można by powiedzieć, wybranych psychologicznych porad, w postaci artykułów i wywiadów. Krótkie rozdziały pomagają szybciej "połknąć" książkę, w której każdy z pewnością odnajdzie coś szczególnie dla siebie interesującego i przydatnego, ale lepiej żyć.
W dużej mierze książka dotyczy relacji międzyludzkich na różnych płaszczyznach, zarówno prywatnej, jak i zawodowej. Często autor odnosi się i cytuje innych autorów, dzięki czemu czytelnik bardziej zainteresowany jakimś tematem, będzie mógł go zgłębić sięgając po kolejną, cenną książkę.
Bardziej dla mnie interesujący był jednak temat miłości i związków. Może nie tyle odkrywający coś nowego, co podkreślający skuteczność zasad, z którymi w zupełności się zgadzam. Począwszy od piękna miłości z wyboru, a nie z konieczności: "Potrzebuję Cię, bo Cię kocham" a nie "Kocham Cię, bo Cię potrzebuję", cementującej związek, poprzez podkreślenie, iż "związek partnerski wymaga stałego zasilania energią seksualną i ciągłej pielęgnacji...

Marta | 2017-10-21
Przeczytana: 2017 rok

Książka pretenduje do miana wszechstronnego poradnika na każdy etap życia. Bardzo spodobała mi się ta idea i byłam ciekawa, jakiego rodzaju ważne aspekty życia i czynniki, które wpływają na kształtowanie się człowieka w życiu społecznym i zawodowym wyróżnił doświadczony i od wielu lat obecny w mediach psycholog i coach Jacek Santorski. Wcześniej chętnie czytywałam jego artykuły w magazynach typu "Charaktery" i "Coaching", w związku z czym autor zapisał się w mojej pamięci jako osoba, której opinię warto poznać.
Książka dzieli się na kilka rozdziałów, w których autor porusza tematy takie jak dzieciństwo i jego wpływ na kształtowanie naszej osobowości, bycie sobą i funkcjonowanie w związku, posiadanie zdrowych relacji rodzinnych, odnalezienie się w życiu zawodowym i awansowanie, realizowanie się w życiu i pasja. Zdecydowanie podejście do tematu jest kompleksowe, co jest fajne, bo ja z góry założyłam, że nie wszystkie tematy muszą mnie zainteresować i takich oczekiwań nie miałam....

Lisek | 2016-06-12

Książka na pewno nikomu nie zaszkodzi, choć autor zaliczył kilka wpadek typu "kobiety prowokują przemoc domową". Nic odkrywczego w niej nie przeczytamy. To raczej zbiór chaotycznych felietonów.

Maciek | 2014-04-24

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Bardzo dużo błędów. Czy zabrakło pieniędzy na korektora?

Filip | 2018-07-01
Bibi48 | 2018-01-05