Dobre życie

978-83-931806-0-8
rodzina, praca, seks, miłość
literatura faktu
Joanne

Z kilkunastu swoich książek, dziesiątek wywiadów, Jacek Santorski wybrał i zaktualizował te fragmenty, które wywoływały najsilniejszy odzew Czytelników, są do dziś w pełni aktualne i dały się uporządkować w swoisty program pracy nad sobą - od seksu, przez związki miłosne, rodzinę, pracę, po zdrowie oraz duchowy wymiar Twojego DOBREGO ŻYCIA.

Kornelia | 2014-03-03
Przeczytana: 23 lutego 2014

Kompendium, można by powiedzieć, wybranych psychologicznych porad, w postaci artykułów i wywiadów. Krótkie rozdziały pomagają szybciej "połknąć" książkę, w której każdy z pewnością odnajdzie coś szczególnie dla siebie interesującego i przydatnego, ale lepiej żyć.
W dużej mierze książka dotyczy relacji międzyludzkich na różnych płaszczyznach, zarówno prywatnej, jak i zawodowej. Często autor odnosi się i cytuje innych autorów, dzięki czemu czytelnik bardziej zainteresowany jakimś tematem, będzie mógł go zgłębić sięgając po kolejną, cenną książkę.
Bardziej dla mnie interesujący był jednak temat miłości i związków. Może nie tyle odkrywający coś nowego, co podkreślający skuteczność zasad, z którymi w zupełności się zgadzam. Począwszy od piękna miłości z wyboru, a nie z konieczności: "Potrzebuję Cię, bo Cię kocham" a nie "Kocham Cię, bo Cię potrzebuję", cementującej związek, poprzez podkreślenie, iż "związek partnerski wymaga stałego zasilania energią seksualną i ciągłej pielęgnacji...

Lisek | 2016-06-12

Książka na pewno nikomu nie zaszkodzi, choć autor zaliczył kilka wpadek typu "kobiety prowokują przemoc domową". Nic odkrywczego w niej nie przeczytamy. To raczej zbiór chaotycznych felietonów.

Maciek | 2014-04-24

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Bardzo dużo błędów. Czy zabrakło pieniędzy na korektora?

Kamila | 2016-09-26
Na półkach: 2016, Przeczytane