Pies. Najczęściej zadawane pytania

Wydawnictwo: Novae Res
978-83-61194-36-1
flora i fauna
Kamila

Pies jako część otaczającej nas przyrody związany jest z człowiekiem w szczególny sposób, a to za sprawą swych naturalnych predyspozycji i umiejętności przystosowania się do zmieniających się warunków życia. Jako zwierzę o wybitnie rozwiniętym instynkcie społecznym, które żyło w przeszłości w stanie całkowitej wolności, potrafił zachować instynkt stadny i nie przeszkadza mu to, że tym stadem jest właśnie ludzka społeczność. Co więcej, uznał człowieka za coś wyjątkowego i godnego bezgranicznego zaufania, zaakceptował też w pełni ludzką organizację życia, co pozwala mu na harmonijne współżycie z tym dwunożnym ssakiem.

Książka zawiera cały przekrój zagadnień, związanych z przygotowaniem się na przyjęcie czworonożnego lokatora, dokonaniem odpowiedniego wyboru psa, wychowywaniem szczenięcia, zaznajomieniem go ze zjawiskami otoczenia, szkoleniem oraz przygotowaniem do harmonijnego współżycia z członkami rodziny. Pytania i odpowiedzi zostały sformułowane w taki sposób, by zachować chronologię tematyczną, co jest niezbędnym elementem zrozumienia tematu.

Książka jest produktem nowatorskim, ponieważ do tej pory nikt nie podjął się podobnego opracowania. Wprawdzie znalazły się na polskim rynku podobne książki obcojęzycznych autorów, ale pytania w nich zawarte były wymyślane przez samych autorów, natomiast Antonina i Leonard Wachowie opracowali materiał na podstawie pytań miłośników psów, którzy zetknęli się z rzeczywistymi, a nie wymyślonymi przez teoretyków problemami, dlatego praktyczna przydatność porad zawartych w książce jest o wiele większa.

Książka Państwa Antoniny i Leonarda Wachów stanowi kompendium podstawowej wiedzy, niezbędnej dla dobrego opiekowania się i wychowywania psa. Opracowanie uwzględnia najczęściej pojawiające się pytania posiadaczy "naszych milusińskich" i stanowi odpowiedź na różnego typu wątpliwości. Na polskim rynku księgarskim jest wiele opracowań, zwłaszcza tłumaczeń wartościowych książek z zakresu kynologii. Są to niejednokrotnie dzieła ambitne, nieomalże naukowe. Natomiast potrzebą każdego posiadacza psa jest podstawowa wiedza - jak postępować, ażeby osiągnąć optymalną koegzystencję w domu, w rodzinie...w stadzie. Książka odpowiada potrzebom rynku i powinna znaleźć się w bibliotece każdego, kto ma, ewentualnie będzie miał pieska.

Dr Jan Borzymowski, Międzynarodowy Sędzia Kynologiczny

krycha11 | 2014-01-08