Romeo zjawi się potem

Wydawnictwo: Siedmioróg
837254073X
dorastanie, pierwsza miłość
Iga

Justynie, ogarniętej wirem domowych obowiązków i opieką nad chorą babcią, wydaje się, że nie może sobie pozwoloć na... miłość. Aż do czasu, kiedy grając Julię w szkolnym przedstawieniu, poznaje Romana. Czy magia i siła uczucia szekspirowskich kochanków podziała na nastolatków końca XX wieku? Czy pomoże im w pokonaniu trudności pojawiających się na horyzoncie?

Karolina | 2014-03-03

Książka o pięknej, nastoletniej wręcz bajkowej miłości. Gdzie wszystko wiadomo od pierwszego spojrzenia. Pani Fox napisała krótką, przewidywaną i bardzo łatwą w odbiorze opowiastkę, która na chwilę oderwała mnie od rzeczywistości i za to książka otrzymuje ode mnie tak wysoką ocenę.
Książka powinna zainteresować każdą młodą dziewczynę, która szuka w swoim życiu Romea lub poprostu chce miło spędzić 15 min i oderwać się na chwilę od rzeczywistości. :)

Paulinkowa | 2014-07-02
Przeczytana: 02 lipca 2014

Lekka książeczka o pierwszej miłości.
Poruszono w niej tekst Szekspira.
Romeo - Roman
Juli - Justyna
Bohaterowie grający te postacie sami poczuli na skórze taką samą miłość.
I to między sobą.
Tak miłość jak z bajki.
Spodobała mi się ~Paulina

Scratched | 2011-11-25
Na półkach: Przeczytane, 2011
Przeczytana: 25 listopada 2011

Gorszej książki nigdy nie czytałam, jest strasznie tandetna i przereklamowana. Miłość taka jak Romana i Justyny istnieje tylko w bajkach i w głowach zagubionych nastolatek wierzących w księcia z bajki, który obudzi je ze snu. Całe szczęście, że ta książka ma tylko 70 stron, inaczej bym na pewno nie skończyła jej czytać.

carolaxine | 2011-05-27
Przeczytana: 27 maja 2011

Nie zachwyciła mnie w ogóle. Na początku wiedziałam, że nie spotkam w niej nic ciekawego, tylko zwykłe opowiadanie, którego zakończenie da się jak najbardziej przewidzieć. Lecz skoro już wpadła w moje ręce, musiałam ją przeczytać.

Jungra | 2011-05-13
Przeczytana: 11 maja 2011

Książka jest ciekawa ,ale łatwo przewidzieć co się stanie.
Opowiada o przedstawieniu pt.''Romeo i Julia''.
Książka kończy się pytaniem . Więc to jest trochę wkurzające ,gdyż czytelnik nie wie co stało się potem .

Mylengrave | 2013-02-10

W podstawówce zaczytywałam się w Marcie Fox, ale niestety, brak jej opowiastkom jakichkolwiek literackich ambicji, to nic innego ja zwykłe harlequiny dla młodzieży. Z dużą dozą erotyzmu.

buziaczek197 | 2013-10-19
Przeczytana: styczeń 2012

To była pierwsza książka tej autorki jaką przeczytałam i od razu widziałam, że chcę czytać Panią Martę. Jako nastolatka byłam zachwycona, że tak można rozumieć młodzież. Dziś jako dorosła wiem, że też będę fanką książek ... Jest to krótkie opowiadanie o miłości, ale jakże przejmujące i zachowujące się w pamięci na dłużej

Kimmm | 2010-10-04
Przeczytana: 04 października 2010

Nie zachwyciła mnie w ogóle. Wiedziałam, że będzie to prosta opowiastka o nastoletniej miłości. Ale mimo wszystko spodziewałam się czegoś lepszego...

Karolina | 2011-01-18
Na półkach: Przeczytane, 2011
Przeczytana: 06 stycznia 2011

Książka ok całkiem.

Kristen15 | 2012-07-04
Przeczytana: 18 sierpnia 2011

Główna bohaterka-Justyna jest osobą skrytą.Uczy się w katowickim liceum ,w pierwszej klasie.Jej ojciec zginął w wypadku samochodowym ,natomiast babcia na skutek paraliżu straciła władzą w nogach.Na próbach do inscenizacji sztuki Szekspira poznaje Romana ,ucznia klasy maturalnej .Od tej chwili ,mimo przeszkód próbują ocalić swoją miłość.Okazuje się bowiem ,że matka Romana była szaleńczo zakochana w ojcu Justyny.Oprócz tego koleżanka Justyny buntuje całą klasę przeciwko niej .Dziewczyna czuje się odrzucona ,wie,że może liczyć tylko na chłopca.Książka ta jest idealna dla czytelników, którzy wierzą w prawdziwa wielką miłość(czyli nie dla mnie:)). Jestem odrobinę zszokowana ta książką gdyż bohaterowie są nieporadni, zbyt wrażliwi, nieoporni na otaczające ich zło(czy trudności w życiu).Akcja toczy się zaledwie w ciągu kilku dni i tak naprawdę przeciętny czytelnik nie może poznać prawdziwych charakterów poszczególnych osób.Jednak powiedzmy sobie szczerze jeśli ktoś czytał tą książkę to...