Polska Walcząca wobec powstania w getcie warszawskim

Wydawnictwo: Książka i Wiedza
historyczna

Wybór i opracowanie: M. M. Drozdowski Antologia rzuca światło na stosunek różnych nurtów konspiracji politycznej i wojskowej do tragedii Holocaustu. Antologia pokazuje, że nie wszyscy Polacy mieli cywilną odwagę angażować się w niesienie pomocy Żydom. Niektórzy traktowali powstanie w getcie jako wojnę żydowsko-niemiecką, akcentując swoją neutralność. Niestety, były również osoby, związane z...

Wybór i opracowanie: M. M. Drozdowski

Antologia rzuca światło na stosunek różnych nurtów konspiracji politycznej i wojskowej do tragedii Holocaustu. Antologia pokazuje, że nie wszyscy Polacy mieli cywilną odwagę angażować się w niesienie pomocy Żydom. Niektórzy traktowali powstanie w getcie jako wojnę żydowsko-niemiecką, akcentując swoją neutralność. Niestety, były również osoby, związane z marginesem społecznym, które wykorzystywały tragedię Żydów dla osobistych korzyści.

Micrologus | 2015-10-04
Delur | 2014-07-18