Seksualność w cyklu życia człowieka

Okładka książki Seksualność w cyklu życia człowieka Maria Beisert
Okładka książki Seksualność w cyklu życia człowieka
Maria Beisert Wydawnictwo: Wydawnictwo Naukowe PWN Seria: Krótkie wykłady z psychologii popularnonaukowa
popularnonaukowa
Krótkie wykłady z psychologii
Wydawnictwo Naukowe PWN
2007-01-01
2007-01-01
seksuologia seks cykl życia psychologia rozwoju człowieka

Bardzo rzetelna i mądra książka, przydało by się by co poniektórzy ją przeczytali, spowodowało by to nagły wzrost zrozumienia w społeczeństwie.

Książka bardzo dobra, rzetelnie opisuje aspekt seksualności, od poczęcia do wieku starszego. Autorka porusza również kwestie tego jaką rolę mieli rodzice w kształtowaniu się seksualności, a także jak to wpłynęło w konsekwencji na ich relacje między ludzkie.

W książce w przystępny sposób wytłumaczono kolejno etapy rozwoju seksualnego człowieka (od niemowlęcia po starego człowieka),a także zaburzenia - wynikłe z konfliktu edypalnego i nie tylko.
Serdecznie polecam każdemu, kto nie zgłębiał dotąd tej tematyki :)

Serdecznie polecam każdemu, kto nie zgłębiał dotąd tej tematyki :)

Choć pisanie na okładce książki 'kompendium' jest zdecydowanie przesadnym określeniem, to jednak w tych kilku artykułach można odnaleźć wiele podstawowych informacji napisanych zwięzłym, treściwym językiem.

Prof. Beisert umie pisać. Jej wywód jest klarowny, lekki, nie grzęźnie w akademickich dygresjach, nie posługuje się niezrozumiałym żargonem. Przez to całość, mimo ogromu przekazywanej wiedzy, nie przytłacza.

Przekrojowa kompedium seksualne dla każdego wieku. Dobry opis, czym jest seksualność w życiu człowieka, jak przebiega, zmienia się itd. Dla chcących zdobyć na ten temat wiedzę, pozycja godna polecenia.

• Psychologia
  • Seksuologia
  • Popularnonaukowa

Dodaj cytat z książki Seksualność w cyklu życia człowieka