Seksualność w cyklu życia człowieka

Seria: Krótkie wykłady z psychologii
Wydawnictwo: Wydawnictwo Naukowe PWN
Kamulka84

Przegląd współczesnego stanu wiedzy o naturze ludzkiej seksualności. Książka: - przystępnie wyjaśnia psychologiczne podstawy seksualności oraz typowe dla każdego wieku zachowania seksualne, - wyczerpująco opisuje przebieg wczesnych stadiów kształtowania płciowości i analizuje ich konsekwencje dla prawidłowego i zaburzonego przebiegu rozwoju seksualnego, - opisuje proces formowania się...

Przegląd współczesnego stanu wiedzy o naturze ludzkiej seksualności.
Książka:
- opisuje proces formowania się tożsamości jako ramę dla powstawania tożsamości płciowej,
- obala mity na temat aseksualności ludzi starych,
- przybliża zagadnienia związane z promocją zdrowia seksualnego i kształtowaniem zachowań prozdrowotnych w obszarze aktywności seksualnej,
- przedstawia zagrożenia, jakie niesie dla związku dorosłych zazdrość, miłość i agresja w jego zdrowym i patologicznym wymiarze.

Sandra T | 2015-09-06

W książce w przystępny sposób wytłumaczono kolejno etapy rozwoju seksualnego człowieka (od niemowlęcia po starego człowieka), a także zaburzenia - wynikłe z konfliktu edypalnego i nie tylko.
Serdecznie polecam każdemu, kto nie zgłębiał dotąd tej tematyki :)

trycha | 2014-02-16
Przeczytana: czerwiec 2005

Prof. Beisert umie pisać. Jej wywód jest klarowny, lekki, nie grzęźnie w akademickich dygresjach, nie posługuje się niezrozumiałym żargonem. Przez to całość, mimo ogromu przekazywanej wiedzy, nie przytłacza.

agnesl | 2012-01-08
Przeczytana: 13 maja 2010

Przekrojowa kompedium seksualne dla każdego wieku. Dobry opis, czym jest seksualność w życiu człowieka, jak przebiega, zmienia się itd. Dla chcących zdobyć na ten temat wiedzę, pozycja godna polecenia.

Ka_Ha | 2014-03-06

Choć pisanie na okładce książki 'kompendium' jest zdecydowanie przesadnym określeniem, to jednak w tych kilku artykułach można odnaleźć wiele podstawowych informacji napisanych zwięzłym, treściwym językiem.

gwiazdka | 2017-06-27
Przeczytana: 01 lipca 2017