Czy powiemy pani prezydent?

Tłumaczenie: Stefan Wilkosz
Cykl: Kane i Abel (tom 3)
Wydawnictwo: Rebis
Shall we tell the President?
powiemy, pani, prezydent
Oceansoul

Inne wydania

Książka ta została napisana w 1976 roku, jej akcja miała się toczyć w pięć lat później, a centralną postacią powieści miał być Edward Kennedy, najbardziej prawdopodobny kandydat na prezydenta Stanów Zjednoczonych w 1980 roku. Przewidywania autora się nie sprawdziły, a tłumacz uaktualnił książkę, wprowadzając do niej za zgodą autora liczne zmiany. Tak powstał pierwowzór napisanego dziesięć lat później bestselleru Córka marnotrawna.

źródło opisu: http://www.rebis.com.pl/

źródło okładki: http://www.rebis.com.pl/

Monika | 2013-11-29
Przeczytana: 29 listopada 2013

Od pierwszej przeczytanej przeze mnie książki pana Jeffrey'a Archer'a zakochałam się w tym autorze :) Każda kolejna jego historia tylko pogłębia moje uwielbienie dla jego pisarstwa.

"Czy powiemy pani prezydent?" to znakomita opowieść o planowanym zamachu na prezydenta Stanów Zjednoczonych. Świetna intryga, wartka akcja trzymająca w napięciu do ostatniej strony, nietuzinkowi bohaterowie.

Polecam wszystkim lubiącym zagadki kryminalne i szpiegowskie.

Monika | 2012-06-03
Przeczytana: 03 czerwca 2012

"Czy powiemy prezydentowi?" to znakomita opowieść o planowanym zamachu na prezydenta Stanów Zjednoczonych. Świetna intryga, wartka akcja trzymająca w napięciu do ostatniej strony, nietuzinkowi bohaterowie.

Polecam wszystkim lubiącym zagadki kryminalne i szpiegowskie.

Rak25 | 2012-03-07
Przeczytana: 2011 rok

Trzecia część opowieści o Kane i Ablu, mająca niewiele wspólnego z oryginałem poza osobą głównej bohaterki - Florentyny Kane. Ale - czy Florentyna Kane jest tu główną bohaterką? Nie, jest gdzieś z boku, w tle. Zatem osoby, które szukają 3 tomu opowieści o dwóch antagonistach mocno się rozczarują. Niemniej jednak książka jest bardzo ciekawa, trzyma tempo od początku do końca, i śmiało mogę ją polecić. Mało w niej śladów opowieści obyczajowej, jest sensacyjna i dynamiczna.

lattemacchiato | 2014-06-07
Przeczytana: 07 czerwca 2014

"Czy powiemy prezydentowi?" to moje pierwsze spotkanie z twórczością Jeffreya Archera. Polecony mi przez znajomą doczekał się w końcu audiencji i u mnie.
Powieść ta, to wyścig pomiędzy FBI a zamachowcami, planującymi morderstwo prezydenta Stanów Zjednoczonych - Edwarda Kennedy'ego. Główny bohater - Mark Andrews, po studiach prawniczych i historycznych na uniwersytecie Yale postanawia wstąpić na kilka lat do FBI, uważając to za swego rodzaju przygodę i dokładniejsze poznanie metod pracy policji. Pewnego dnia, podczas rutynowej akcji jego koledzy zostają zamordowani, a on jeden zostaje z informacją o możliwym zamachu na prezydenta. Od tego czasu rozpoczyna się 6-dniowy sprint pomiędzy główną siedzibą Biura Śledczego i anonimowymi zamachowcami, których Mark musi odnaleźć i złapać na gorącym uczynku. W poszukiwaniach zaś wcale nie pomaga mu fakt, że spotyka się z córką jednego z podejrzanych - pękną panią doktor Elizabeth Dexter.
Książka napisana jest przystępnym językiem, pomimo...

jawora | 2012-05-02

,,Czy powiemy prezydentowi?''to bardzo dobrze napisany thriller polityczny.

J. Archer bardzo dobrze porusza się w takich klimatach,jest tu zagmatwana próba zamachu na prezydenta,żmudne dochodzenie,
wreszcie szybka akcja zapobiegająca zamachowi na niczego nie podejrzewającego prezydenta.
Autor pokazuje słabość władzy,której być ,albo nie być zależy od pojedynczych ludzi,przy tym stopniuje napięcie w taki sposób że trudno oderwać się od lektury.
Ta książka ,to prawdziwy relaks, wprost idealna na majówkę.

Roman Dłużniewski | 2016-11-28
Przeczytana: 28 listopada 2016

Dla mnie książka była zaskoczeniem i to na plus. Nie znałem wtedy Archera a historia o potencjalnym zamachu na prezydenta / prezydentkę ? / USA bardzo mi się spodobała.

anka21kr5 | 2013-02-09
Przeczytana: 09 lutego 2013

Książka bardzo ciekawa, czyta się ją jednym tchem. Wartka akcja, ciekawy bohater, romans w tle. Przypomina mi trochę akcję jakiegoś amerykańskiego filmu przeze mnie oglądanego, którego tytułu już nie pamiętam. Jak to dzielny agent ratuje głowę państwa. Ale mimo to polecam.

Tomek | 2015-05-27
Przeczytana: 27 maja 2015

Niestety nic szczególnego - najpierw w miarę ciekawa akcja, niestety wraz z rozwojem fabuły jest tylko gorzej. Historia staje się przewidywalna i schematyczna, Superbohaterzy ratują Amerykę (i jak zawsze cały świat w pakiecie). :-)

Goszka | 2014-10-31

Całkiem, całkiem. Króciutki thriller, w którym akcja rozwija się już od pierwszej strony i trzyma w napięciu do samego końca. Bohaterowie, których początkowo wzięłam za głównych bardzo szybko zniknęli, a zastąpił ich jeden całkiem sympatyczny agent FBI. Wbrew stereotypom nie jest to typowy maczo, który nie wie co to strach i może dlatego tak łatwo go polubić.
Polecam, w sam raz na wakacyjny wyjazd.

elfilka | 2015-05-05

Tą książkę potraktowałam jako kolejną część Kain i Abel oraz Córka marnotrawna. Trochę nie mogłam się przyzwyczaić, że Pani Prezydent pojawia się tylko w tle książki, ale po kilku stronach przestało mi to przeszkadzać. Praktycznie do samego końca nie wiedziałam kto planuje zamach na prezydenta, ale wielkiego zaskoczenia nie było ;-)