Jak żyć z neurotycznym psem

Tłumaczenie: Katarzyna Rosłan
Wydawnictwo: Świat Książki
How to live with a neurotic dog
978-83-247-0812-3
flora i fauna
Maria

Absolutnie wyjątkowy poradnik dla wszystkich, którzy chcą zrozumieć swego psa. Z absurdalnym humorem, bawiącym do łez, autor wyjaśnia, dlaczego nasze psy są podejrzanie spokojne lub, przeciwnie, zbyt nerwowe. Co dla niego oznacza źle wydana komenda? Jak załagodzić dramatyczną sytuację, gdy w domu pojawia się nagle dziecko albo... kot? Czym karmić, gdy pies okazuje się bardzo wybrednym smakoszem? Bezcenne rady i niebywale śmieszne ilustracje.

Juliab3 | 2011-05-04
Przeczytana: 01 maja 2011

Każdy z nas, czuje czasem ogromną złość na swojego czworonożnego przyjaciela. Mimo, że darzymy go wielką miłością, bawimy się z nim czy też razem śpimy, nie jest idealny. Czasem coś pogryzie, zbije czy stłucze, albo –o zgrozo!- przebiegnie po odłożonej na chwile książce. Ile z Was miało ochotę oprócz krzyku, pomóc sobie ręką i porządnie przetrzepać małemu degeneratowi skórę?

„Jak żyć z neurotycznym psem” jest książką napisaną w stylu poradnika. Zamieszczone przez niego porady brzmią tak prawdziwie, że czasami zaczynałam mu wierzyć i na świat patrzyłam z psiego punktu widzenia. Ta pozycja zawiera cenne rady, które niestety nie pomogą wychować Twojego ulubieńca, a jedynie wywołają zdrowy atak śmiechu, który jest bardzo pożądany w wyżej wymienionej sytuacji, bo co może zlikwidować gniew, jak nie autentyczny śmiech, który trudno opanować?

Książka jest bardzo porządnie wydana. Na okładce został humorystycznie przedstawiony mężczyzna obejmujący swojego psa ,a jeżeli chodzi o...

Anna | 2012-09-14
Przeczytana: 2009 rok

Numero uno- także dla tych, którzy nie posiadają psa! Absurdalny humor, który sprawił, że ludzie, którzy jechali ze mną w tramwaju patrzyli na mnie jak na totalną wariatkę. Do tego prześmieszne obrazki.
Uwaga! Może powodować napady śmiechu :-D

marzena | 2012-04-03
Przeczytana: 14 stycznia 2010

"Jak żyć z neurotycznym psem", autor: Stephen Baker, tytuł oryginału: "How to live with a neurotic dog", wydawnictwo: Świat Książki, Warszawa 2009, wydanie I, ISBN: 978-83-247-0812-3, liczba stron: 144, tłumaczenie: Katarzyna Rosłan
Zabawnie ukazana perspektywa psiego żywota. "Poradnik" dla chcących zrozumieć swojego psa. A oto kilka porad :

"Pamiętaj najlepszym przyjacielem psa jest człowiek, a nie na odwrót",

" Nie pozwalaj, by pies zakłócał ci nocny wypoczynek. Jeśli zbyt często się budzi, przenieś się na kanapę w salonie",

"Nie zabieraj psa w bardzo oddalone miejsca. Mogłoby ci bowiem przyjść do głowy, by go tam zostawić",

"Nie wahaj się zapraszać psa do wspólnego posiłku przy stole..." i wiele innych równie drogocennych rad :-)

Zgredek niewątpliwie cieszyłby się gdybyśmy wzieli sobie do serca w/w zasady.

mozartiwieloryb | 2010-09-08
Przeczytana: 08 września 2010

Tak, dziś każde zwierzę ma jakąś neurozę.
Tak, dziś każdy "ludź" ma jakąś wewnętrzną potrzebę porozumiewania się.
I, jakby nie patrzeć, życie tych dwóch gatunków pod jednym dachem doprowadza człowieka do zaburzeń neurotycznych, a zwierzę do zwiększenia potrzeby porozumienia się z kimkolwiek.

Błyskotliwa książka pełna sarkazmu i dobrego humoru.

"Czy da się wyleczyć neurotycznego psa? Nie. KONIEC"

Korenia | 2015-04-02
Przeczytana: 01 kwietnia 2015

Bardzo sympatyczna, króciutka, na jeden wieczór. Polecam wszystkim psiarzom ;)

Klaudia Fryc | 2016-09-05
Przeczytana: 2013 rok