Jak żyć z neurotycznym psem

Okładka książki Jak żyć z neurotycznym psem Stephen Baker
Okładka książki Jak żyć z neurotycznym psem
Stephen Baker Wydawnictwo: Świat Książki flora i fauna
flora i fauna
How to live with a neurotic dog
Świat Książki
2009-01-01
2009-01-01
978-83-247-0812-3
Katarzyna Rosłan

Znakomity poradnik dla posiadaczy psów, i odwrotnie - dla posiadanych przez pieski. Dla ułatwienia, dla tych mniej kumatych, każda porada jest zilustrowana, łatwym w zrozumieniu i zastosowaniu rysunkiem poglądowym. Sprawdziłem na moim psiaku, łagodnej i uroczej 40 kg suczce dobermance. Działa!!!

Kupiłem drugą kanapę i jakoś się dogadujemy. :)

Kupiłem drugą kanapę i jakoś się dogadujemy. :)

Nie polecam. Nie polecam czytać w środkach komunikacji publicznej. Uśmiewałem się do łez i w głos. Jeżeli jesteście właścicielami psów, ubawicie się do rozpuku. Celne to to, błyskotliwe i przezabawne. I coś tak w kościach czułem, że autor ma niebywałe poczucie humoru, jak tylko przeczytałem dedykację:
"Murrayowi, psu nieznanego pochodzenia - gdyby nie twoja pomoc, skończyłbym tę książkę wieki temu".
Książka "trwa" góra dwie godziny, ale poprawia humor na dużo dłużej. Do przeczytania w towarzystwie ukochanego kundla:).

"Murrayowi, psu nieznanego pochodzenia - gdyby nie twoja pomoc,...

Bardzo sympatyczna, króciutka, na jeden wieczór. Polecam wszystkim psiarzom ;)

Bardzo sympatyczna, króciutka, na jeden wieczór. Polecam wszystkim psiarzom ;)

Numero uno- także dla tych, którzy nie posiadają psa! Absurdalny humor, który sprawił, że ludzie, którzy jechali ze mną w tramwaju patrzyli na mnie jak na totalną wariatkę. Do tego prześmieszne obrazki.
Uwaga! Może powodować napady śmiechu :-D

Uwaga! Może powodować napady śmiechu :-D

"Jak żyć z neurotycznym psem", autor: Stephen Baker, tytuł oryginału: "How to live with a neurotic dog", wydawnictwo: Świat Książki, Warszawa 2009, wydanie I, ISBN: 978-83-247-0812-3, liczba stron: 144, tłumaczenie: Katarzyna Rosłan
Zabawnie ukazana perspektywa psiego żywota. "Poradnik" dla chcących zrozumieć swojego psa. A oto kilka porad :

"Pamiętaj najlepszym przyjacielem psa jest człowiek, a nie na odwrót",

" Nie pozwalaj, by pies zakłócał ci nocny wypoczynek. Jeśli zbyt często się budzi, przenieś się na kanapę w salonie",

"Nie zabieraj psa w bardzo oddalone miejsca. Mogłoby ci bowiem przyjść do głowy, by go tam zostawić",

"Nie wahaj się zapraszać psa do wspólnego posiłku przy stole..." i wiele innych równie drogocennych rad :-)

Zgredek niewątpliwie cieszyłby się gdybyśmy wzieli sobie do serca w/w zasady.

"Pamiętaj najlepszym...

Każdy z nas, czuje czasem ogromną złość na swojego czworonożnego przyjaciela. Mimo, że darzymy go wielką miłością, bawimy się z nim czy też razem śpimy, nie jest idealny. Czasem coś pogryzie, zbije czy stłucze, albo –o zgrozo!- przebiegnie po odłożonej na chwile książce. Ile z Was miało ochotę oprócz krzyku, pomóc sobie ręką i porządnie przetrzepać małemu degeneratowi skórę?

„Jak żyć z neurotycznym psem” jest książką napisaną w stylu poradnika. Zamieszczone przez niego porady brzmią tak prawdziwie, że czasami zaczynałam mu wierzyć i na świat patrzyłam z psiego punktu widzenia. Ta pozycja zawiera cenne rady, które niestety nie pomogą wychować Twojego ulubieńca, a jedynie wywołają zdrowy atak śmiechu, który jest bardzo pożądany w wyżej wymienionej sytuacji, bo co może zlikwidować gniew, jak nie autentyczny śmiech, który trudno opanować?

Książka jest bardzo porządnie wydana. Na okładce został humorystycznie przedstawiony mężczyzna obejmujący swojego psa ,a jeżeli chodzi o strony, to zostały one dobrze sklejone; nic się nie rozłazi i przy mocniejszym trzymaniu, wszystko dalej się trzyma. Wnętrze bardzo urozmaicają obrazki, które pasują idealnie do opisanej wcześniej lub później sytuacji, a przy tym bardzo pomagają w wyobrażeniu sobie tego, co chciał przekazać autor czytelnikowi.

„Jak żyć z neurotycznym psem” jest książką, w którą powinien zaopatrzyć się każdy szanujący się właściciel psa, jednak jeżeli jesteś miłośnikiem dostojnych zwierząt, takich jak koty, to możesz sięgnąć po kolejną książkę Stephena Bakera pt. „Jak żyć z neurotycznym kotem”, która została napisana w ten sam sposób, z tą tylko różnicą, że opisanym tam zwierzęciem jest kot.

Tą pozycję polecam każdemu miłośnikowi zwierząt, który ma ochotę na porządną dawkę humoru. Dzięki tej książce, tyłek mojego małego mopsiastego przyjaciela, został wiele razy uchroniony, gdy ten, nie mając nic innego do roboty, zaczął szarżować po leżącej na łóżku książce. Myślę, że warto przeznaczyć te 22,90zł na wzbogacenie swojej domowej biblioteczki o ten lub inny tytuł książki, napisanej przez tego autora.

Tak, dziś każde zwierzę ma jakąś neurozę.
Tak, dziś każdy "ludź" ma jakąś wewnętrzną potrzebę porozumiewania się.
I, jakby nie patrzeć, życie tych dwóch gatunków pod jednym dachem doprowadza człowieka do zaburzeń neurotycznych, a zwierzę do zwiększenia potrzeby porozumienia się z kimkolwiek.

Błyskotliwa książka pełna sarkazmu i dobrego humoru.

"Czy da się wyleczyć neurotycznego psa? Nie. KONIEC"

Tak, dziś każde zwierzę ma jakąś neurozę.
Tak, dziś każdy "ludź" ma jakąś wewnętrzną potrzebę porozumiewania się.

Błyskotliwa książka pełna sarkazmu i dobrego humoru.

"Czy da się wyleczyć...

• Storia 14,07,2016
  • Przeczytane - 2015
  • Psy

Dodaj cytat z książki Jak żyć z neurotycznym psem