Irek Dudek. Ziuta Blues

Wydawnictwo: InRock
blues, Ireneusz Dudek
muzyka
fafner

15-letni chłopak zakłóca uroczyste obchody Święta Pracy. W tym samym, 1966 roku, gra swój pierwszy koncert - publiczność zrywa z siebie ubrania. Chce być bluesmanem, ale zostaje gwiazdą rock'n'rolla. Na koncertach niszczy instrumenty i skacze w tłum, a cała Polska bawi się przy jego przebojach, które miały być tylko żartem. Krążą o nim legendy, wszystkie są prawdziwe: porusza się wyłącznie taksówkami, w hotelach wynajmuje całe piętra, nie istnieje dla niego zakaz picia przed godz. 13.00. Zakochuje się w dziewczynie, która prosi go o autograf. Tej samej nocy oświadcza się jej - są razem do dziś... Mógłby to być materiał na niezłą powieść przygodową, ale to nie fikcja. To tylko kilka momentów z życia Irka Dudka.

agnestia | 2011-11-24

Szkoda że nie żyłam w tych czasach. Ogólnie warto przeczytać, żeby poczuć klimat blues'a, poznać Irka Dudka i poczuć klimat RAWY

Miran125 | 2013-04-06
Przeczytana: 15 lipca 2012

Świetnie się czyta i świetna encyklopedia wiedzy o polskiej muzyce bluesowej/jazzowej i rockowej :)

Asiik89 | 2016-10-15
Ikar | 2016-05-20