Miłość czeka za rogiem

Okładka książki Miłość czeka za rogiem Liliana Fabisińska
Okładka książki Miłość czeka za rogiem
Liliana Fabisińska Wydawnictwo: Papilon Cykl: Bezsennik, czyli o czym dziewczyny rozmawiają nocą (tom 7) literatura dziecięca
literatura dziecięca
Bezsennik, czyli o czym dziewczyny rozmawiają nocą (tom 7)
Papilon
2004-01-01
2004-01-01
powieść dla młodzieży nastolatki

Mała książeczka dla starszych dzieci lub wczesnej młodzieży. Stawiałabym na wiek 11-13 lat.
Bezsennik jest serią o polskich dziewczynkach. Stanowi 15 części.

Seria jest zdezaktualizowana , gdyż nie mamy już gimnazjów, tylko szkoły podstawowe.
Poza tym jest w porządku .
Właściwie, to dobrze ,że istnieje taka seria prosta, optymistyczna dla dziewczynek i akcja toczy się w Polsce.

Siódma część opowiada jak przyjaciółki szykują się do wyjazdu na ferie zimowe w góry.
Nieszczęśliwe zauroczenie czy pierwsza miłość Julki , jednej z paczki przyjaciółek i to w żonatym i dzieciatym mężczyźnie ,pracującym w sklepie. Oczywiście ona jeszcze tego nie wie.
Planowanie i szykowanie się do walentynek. Plan A i plan B.

Czytelnicy dostają nawet instrukcję jak samodzielnie zorganizować imprezę walentynkową punkt po punkcie ( łącznie z menu).

Polecam dla starszych dzieciaków. U mnie czyta to ośmiolatka.

Bezsennik jest serią o polskich dziewczynkach. Stanowi 15 części.

Poza tym jest w porządku .

To już siódma część z tej interesującej serii dla nastolatek. Bractwo Zeta, czyli Kasia Żabniak, Zuza Zawadzka, Julia Ździebełko i Emma Adams to uczennice pierwszej klasy gimnazjum, które w tej części przeżywają kolejne przygody w czasie ferii zimowych. Tym razem związane są one z poszukiwaniem miłości przez Julkę, dziewczynę o poetyckiej i wrażliwej duszy, której marzy się "książę na białym koniu". Cóż powiedzieć, gdy pewnego dnia nastolatka "zostaje ugodzona strzałą Amora" i zakochuje się bez pamięci w pomocniku sklepikarza. Julka stwierdza, że ten pomocnik "ma takie piękne oczy i piegi, które są niewątpliwie wyrazem jego wrażliwości". Dziewczyny nie widzą w wybranku swojej przyjaciółki księcia z bajki, a czar tym bardziej pryska, gdy okazuje się, że obiekt westchnień Julki ma 27 lat i ma żonę i dwoje dzieci. Jak nastolatki poradzą sobie z przekazaniem tej bolesnej prawdy zakochanej pannie Ździebełko i jak spędzą ferie zimowe? Czy Julce uda się odkochać w pomocniku sklepikarza i znaleźć nową miłość? Na te pytania odpowiedzi znajdziecie, czytając tą książkę.
Polecam :-)

* Biorę udział w Olimpiadzie Czytelniczej organizowanej przez http://www.posredniczka-ksiazek.pl

Choć wypożyczyłam ją dla żartów ze szkolnej biblioteki, to nawet przypadła mi do gustu ;) Lekka, szybko się czyta... Na pewno sięgnę po następne tytuły z tej serii.

Cała seria odpowiednia dla nastolatek w wieku 11-14.

Cała seria odpowiednia dla nastolatek w wieku 11-14.

Najlepsza część z całego cyklu

Najlepsza część z całego cyklu

Może być.

Może być.

♥Ahhh...Walentynki... Mateusz i Julka są cudowni♥♥♥

♥Ahhh...Walentynki... Mateusz i Julka są cudowni♥♥♥

Bezsenniki czytałam mając lat 11 czy 12, byłam nimi zupełnie pochłonięta. Zazdrościłam dziewczynom ich przygód, teraz polecam te książki mojej siostrzenicy, która jak i ja rozpowszechnia je wśród swoich koleżanek. ;)

Mam na koncie kilka książek z tej serii. Przeczytanych, kiedy byłam mniej więcej w wieku głównych bohaterek, może młodsza :) Ta była jedną z moich ulubionych. Ciekawa i lekka. Polecam młodszym czytelniczkom.

,,Bezsenniki '' zaczęłam czytać niedawno. Bardzo mnie wciągnęły. Ta część jest jedną z moich ulubionych , między innymi przez postać Władzia Wątróbskiego

• Dzieciństwo
  • Młodzieżowe
  • Z dzieciństwa
  • Bezsennik

Dodaj cytat z książki Miłość czeka za rogiem