Wymarzone dzieciństwo

Wydawnictwo: Gdańskie Wydawnictwo Psychologiczne
Healthy parenting
dzieciństwo, rodzina, wychowanie
andria

Jak stworzyć dziecku WYMARZONE DZIECIŃSTWO. I uniknąć błędów naszych rodziców. Nie wszyscy rodzice z sympatią myślą o własnym dzieciństwie, niektórzy z nich zachowali bowiem w pamięci bolesne wspomnienia. Przemoc emocjonalna lub fizyczna, lęk, wstyd i poczucie winy niejednokrotnie pozostawiają trwałe ślady w psychice. Jak oszczędzić tego wszystkiego własnym dzieciom i nie powielać błędów...

Jak stworzyć dziecku WYMARZONE DZIECIŃSTWO. I uniknąć błędów naszych rodziców.

Przemoc emocjonalna lub fizyczna, lęk, wstyd i poczucie winy niejednokrotnie pozostawiają trwałe ślady w psychice. Jak oszczędzić tego wszystkiego własnym dzieciom i nie powielać błędów wychowawczych swoich rodziców? Jak stworzyć stabilny, dobrze funkcjonujący dom, w którym dzieci czułyby się bezpieczne, kochane i szanowane? Na te pytania stara się odpowiedzieć Janet G. Woititz, która przez ponad dwadzieścia lat pracowała z rodzinami, a swoje doświadczenia terapeutki, matki i autorki poczytnych książek wykorzystała w tej właśnie publikacji.

źródło opisu: http://www.gwp.pl

źródło okładki: http://www.gwp.pl

Natasza | 2014-04-23
Przeczytana: kwiecień 2014

Wychowanie dziecka jest jednym z najtrudniejszych zadań, z jakimi człowiekowi przychodzi się zmierzyć. Myśl o posiadaniu dziecka zazwyczaj zachwyca nas i przeraża równocześnie. Niektórzy pragną zapewnić dziecku to, czego sami nigdy nie doznali i w ten sposób zrekompensować sobie poczucie przegranej. Jeżeli wasz dom rodzinny był zdrowy możecie oprzeć się na wyniesionym z niego modelu wychowania dziecka. Jeżeli natomiast pochodzicie z domu funkcjonującego nieprawidłowo, istnieje prawdopodobieństwo, iż nauczy on was tego, czego nie chcecie dla siebie i swojej rodziny.

Cele Rodzicielstwa dają się łatwo określić. Chodzi o to, aby wychować zdrowych fizycznie i emocjonalnie ludzi, którzy będą potrafili wykształcić w sobie wiarę we własne siły i przeświadczenia o celowości swojego życie.

Kasia | 2017-08-02
Przeczytana: 02 sierpnia 2017