Cytadela strachu

Citadel of fear
Cytadela, strach
horror
dona

"Cytadela strachu" to przygodowa powieść fantasy z rozbudowanym wątkiem niesamowitym. W Tlapallan, zaginionym mieście zbudowanym przez starożytną cywilizację istniejącą na terenach Meksyku, znajduje się aztecki posąg, inkarnacja „wysublimowanej nienawiści uosobionej w czarnym kamieniu – marmurowym wizerunku demona, którego powierzchnia marszczyła się pod dotykiem dłoni jak żywe ciało, demonicznego boga Azteków Nacoc Yaotla, tego, który rozbudzał nienawiść, emanacji Zła, tego, który miał umożliwić najbardziej niezwykłą i złowrogą inwazję, jaka kiedykolwiek zagrażała ludzkiej rasie!”.
"... gdyby napisał ją Walter Scott lub Blasco Ibañez, tę cudowną i tragiczną alegorię wychwalano by pod niebiosa... Stevens, według mnie, należy do naszych najlepszych pisarzy”.

Andrzej | 2015-12-18
Przeczytana: 1997 rok