Księżniczka Masako - uwięziony motyl

Tłumaczenie: Barbara Lulińska
Wydawnictwo: Bellona
Prinzessin Mosako - Der gefangene Schmetterling. Das Drama am japanischen Kaiserhof
83-11-10512-X
Japonia, władza, księżniczka
literatura faktu
Edith

Japońska dziennikarka Yoko Kobayashi i niemiecki korespondent I programu niemieckiej telewizji ujawniają dramatyczne przeżycia Masako, żony japońskiego księcia Naruhito, za pałacowymi murami. Opowiadają o sporach w cesarskiej rodzinie i walce o kształt władzy, ujawniając jednocześnie jej źródła sięgające mitu o boskim pochodzeniu cesarza.

magfre | 2014-08-11

Interesująca lektura. Autorzy z reporterską dokładnością przedstawiają chronologię wydarzeń, nakreślają nastroje panujące w Japonii i w samej rodzinie cesarskiej. Przybliżają również historię i tradycję Japonii, która bardzo mocno wpływa na teraźniejszość. To wszystko sprawia, że z łatwością można wczuć się w sytuację księżniczki Masako. Trochę brakowało mi jedynie jakiś fotografii, które sprawiłyby, że historia byłaby bardziej "żywa".

Lavon | 2012-08-11
Przeczytana: 10 sierpnia 2012

Ciekawie spędzony czas na lekturze Księżniczki Masako, ale jak dla mnie jakoś tak zabrakło hm.. jakby jakiegoś konkretnego zakończenia? :) Niemniej jednak polecam.

jamaicarumm | 2013-05-05
Przeczytana: 23 maja 2012

ciekawa opowieść o życiu księżniczki Masako- życie nie jak z bajki. Kolejna kobieta, którą podziwiam za jej odwagę i upór.

mellaga | 2016-11-25
Przeczytana: 2007 rok