Konsulaty na pograniczu polsko-niemieckim i polsko-czechosłowackim w latach 1918-1939

Wydawnictwo: Wydawnictwo Uniwersytetu Śląskiego
83-226-1334-2
historia
Wilczek

Prezentowana książka stanowi efekt pracy historyków, którzy zajmują się dziejami polsko-niemieckiego i polsko-czechosłowackiego pogranicza narodowościowego. Odnaleźć tu można informacje na temat struktury i zadań polskich placówek konsularnych w okresie dwudziestolecia międzywojennego; opracowania dotyczące dziejów polskich placówek konsularnych na pograniczu polsko-niemieckim i polsko-czechosłowackim, a także dzieje tzw. konsulatów honorowych w Katowicach. Celem Autorów było pokazanie, w jaki sposób w okresie dwudziestolecia 1918-1939 państwa: Polska, Niemcy i Czechosłowacja realizowały swoją politykę zagraniczną na obszarach pogranicza, które stwarzały ciągłe napięcia w stosunkach dwustronnych z racji skomplikowanych problemów narodowościowych.

Irena | 2012-02-02
Adam | 2010-11-07