Johnny Depp. Współczesny buntownik

Johnny Depp. A modern Rebel
83-60279-09-8
Biografia
Mallwa

Gwiazda Piratów z Karaibów i Marzyciela, Johnny Depp, jest znany z ekranów kin już od dwudziestu lat. W tym czasie nie zmieniły się tylko dwie rzeczy: zamiłowanie aktora do ekscentrycznych, wyrazistych ról i jego zniewalająca egzotyczna uroda. Można powiedzieć, że Depp, mieszkający obecnie we Francji ze swoją ukochaną Vanessą Paradis, dzisiaj już mężczyzna po czterdziestce, osiągnął w życiu wszystko, chociaż sukces wcale nie przyszedł mu łatwo. Autor książki, zatytułowanej Johnny Depp: współczesny buntownik, kreśli wizerunek skomplikowanego wewnętrznie, udręczonego psychicznie młodego człowieka, którego trudne dzieciństwo i buntownicza, zamroczona alkoholem i narkotykami młodość nie zwiastowały późniejszej kariery uwielbianego przez kobiety gwiazdora. Obok opisów chuligańskich wybryków, miłostek i przelotnych romansów, między innymi z Winoną Ryder i supermodelką Kate Moss, czytelnik znajdzie tu również wnikliwą analizę kariery zawodowej aktora oraz jego bezkompromisowo niezależnych i ryzykownych artystycznie ról filmowych, poprzez które Depp określa się jako artysta i osoba prywatna.

kooooooot | 2013-10-21

Bardzo rzetelna, i wyczerpująca biografia.Poznajemy losy aktora prywatnie,jego filmografie,czym się kierował wybierając role.Niezwykle ucieszyła mnie ta pozycja,czytając dosłownie przeniosłam się w aktorski świat. Warta uwagi.

Aleksandra | 2011-12-29
Przeczytana: 27 grudnia 2011

Ciekawie napisana biografia. Autor opisuje chronologicznie filmografie Deppa, dodając co działo się w tym czasie w jego życiu. Jest to bardzo wygodne i poręczne, ponieważ łatwiej odnaleźć się pomiędzy okresami w karierze aktora. Urozmaicona zdjęciami, krótkimi wypowiedziami krytyków filmowych, przyjaciół, prasy i samego Johnny'ego. Wydaje się rzetelna i co najważniejsze mało subiektywna, co pozwala na zatopienie się w lekturze bez irytacji pt."Co mnie obchodzi Twoje zdanie, drogi autorze?". Polecam.

| 2011-06-05

naprawdę dobra biografia, napisana tak, że czyta się dobrze i lekko, nie jak większość biografii. pochłonęłam praktycznie w jeden dzień, polecam. [;

BialyTrufl | 2010-09-05
Na półkach: Ulubione, Przeczytane, Posiadam
Przeczytana: 05 września 2010

Nie mogę się doczekać kiedy znowu sięgną za tę lekturę. Równocześnie z nią obejrzałem wszystkie opisane w niej filmy. Są rewelacyjne :D

Jovita8989 | 2014-01-13

Jest to na pewno rzetelna biografia, może momentami nudnawa, no ale to nie wina autora że życie Deppa nie obfituje w tyle skandali co niektórych gwiazd rocka, więc i w biografii nie uświadczymy zbyt wielu "smaczków" i ciekawostek. Książka jest dość ciekawie napisana, znacząco przybliża nam sylwetkę aktora, no i opatrzona jest bardzo ładnymi zdjęciami.
Przyczepię się natomiast do polskiego wydania: wyłapałam sporo błędów (literówek), tłumaczenie również pozostawia wiele do życzenia - pod względem składni wiele zdań jest kalką z angielskiego i nie ma za bardzo sensu po polsku. Biografię tę wydano na ładnym błyszczącym papierze, który sprawia jednak, że książka (pomimo tego że nie jest zbyt gruba) jest dość ciężka, co utrudnia noszenie jej w torebce i czytanie w tramwaju ;)

Adka | 2011-11-19

Świetna biografia. Fajnie się czyta, znalazłam w niej wszystko, czego oczekiwałam. Trochę opisów filmów, trochę życia prywatnego, dlaczego Johnny Depp wybrał tę, a nie inną rolę.
Polecam :)

cath | 2011-06-17
Przeczytana: 28 czerwca 2011

Rewelacja. Dobrze się czyta i jest bardzo ciekawa.

Natalia Dudek | 2013-06-05

Wiele nowych faktów, których nie spodziewałam się dowiedzieć z książki. Dokładny przegląd kariery Johnny'ego i problemów jego życia.

zireael00 | 2014-01-02
Na półkach: Przeczytane, Rozczarowania
Przeczytana: 2013 rok

Nudna i strasznie "lukrująca" biografia. Na plus to, że jest naprawdę bardzo wyczerpująca.

sthanna | 2011-03-31

Sucha. Nudna. Same fakty. Jakbym czytała Wikipedię.