Złamane obietnice

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Wybranka bogów". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Elipsa
Lftebrudd
978-83-61226-22-2
Elena

Duvdi podnosi wysoko Torarina, a nad tłumem rozbrzmiewa głos ?ile: - Oto syn bogów! Długo go oczekiwaliśmy, ale wreszcie przybył, aby przyswoić sobie wiedzę i mądrość noaide. Ludzie z nabożną czcią wpatrują się w małego chłopca. ?ile zaś odchyla głowę i rytmicznie uderza młoteczkami z rogu renifera w membranę bębna, a po chwili intonuje joik, którego dźwięki unoszą się nad siida. Gyda przybyła...

Duvdi podnosi wysoko Torarina, a nad tłumem rozbrzmiewa głos ?ile:
Gyda przybyła z Lapończykami do ich zimowego obozowiska, zdana na łaskę i niełaskę pary szamanów, którzy zamierzają odebrać jej dziecko. Gyda czuje się bezradna, w wizjach sennych prześladuje ją Hel, bogini śmierci. Jedyną bliską jej osobą w siida jest jej była niewolnica Mink.
Arntor Skald z niepokojem spogląda ku potężnym szczytom, dokąd uprowadzono jego ukochaną kobietę i syna, i zastanawia się, gdzie rozpocząć poszukiwania.

elninka | 2016-03-30
Na półkach: Przeczytane, Sagi