83-08-03280-X
baczyński poezja
poezja
ssilence

Wybór wierszy najsłynniejszego poety pokolenia Kolumbów.

Aeona | 2014-12-03

Należę do tego jednego czy dwóch procentów ludzi,którzy czytają poezję.
Baczyński jest jednym z moich ukochanych Poetów,jest tez dla mnie postacią-symbolem tragizmu wojny i jej bezsensu,jest dla mnie też takim duchowym bratem,bo któż by miał nie zrozumieć poetę jak drugi poeta?
Pozdrawiam!

Nola | 2014-02-20
Przeczytana: 20 lutego 2014

Krysztof Kamil Baczyński alias Jan Bugaj...niezaprzeczalny autorytet swojego pokolenia

vespertine | 2012-12-17
Na półkach: Przeczytane, ▽ poezja ▽

Baczyński to mój ulubiony poeta. Dla mnie mogą się schować narodowi wieszcze (bez obrazy dla nich), bo Pan Baczyński ma to właśnie przesłanie, którego ja oczekuję. Ma też nastrój... nastrój jego wierzy jest niesamowity. Potrafił plastycznie ująć własne cierpienie w piękne, melodyjne słowa i poskładać w wersy. To dopiero poezja!

Heraklitka | 2015-12-08

Czytając poezje Baczyńskiego mam wrażenie, że znajduję się w zupełnie innej rzeczywistości. Wracam do tych wiersz w różnych momentach, w różnych nastrojach i za każdym razem znajduję utwór, który jest idealny.

Wojciech-Paweł Wiatr | 2016-04-13
Przeczytana: 29 czerwca 1990

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

K.K. Baczyński, czasami "Emil", "Jan Bugaj", miał również kilka innych pseudonimów. Związany z ruchem powstańczym, ginie jak wielu od strzału snajpera. Baczyński to jeden z najwybitniejszych twórców czasów Kolumbów. Zostawił po sobie około 500 wierszy i chyba 20 opowiadań. To już klasyka do której warto wracać.

zaczytanaowca | 2017-01-07
Katarzyna Góralska | 2017-01-06