Plaga

Tłumaczenie: Marek Michewicz
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Pragnienie". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Phantom Press
Thirst II: The Plague
Phantom Press - Horror
horror
dona

Pięć lat upłynęło od tragedii, jaka rozegrała się w Bryan Gwar, kiedy to woda skażona substancjami chemicznymi przedostała się do kranów, wywołując śmiertelną chorobę. Teraz powraca. Nad miastem szaleje największa od stu lat śnieżyca. Drogi są zasypane, nie działają telefony, a prognozy pogody na najbliższy tydzień nie wywołują optymizmu. Tajemniczy wirus sprawia, że szewc zmienia się w maniakalnego mordercę, ojciec zabija własnego syna, a na co dzień dobry i uczciwy człowiek staje się potworem żądnym krwi i mordu. Ludzkim życiem zaczyna rządzić śmiertelne pragnienie, którego nie jest w stanie ugasić żaden z możliwych płynów. Pragnienie doprowadzające ludzi do obłędu i śmierci. Pragnienie wprawiające ludzi w przerażenie, z którego może wyrwać ich jedynie śmierć. Miasteczko powoli umiera, a jego mieszkańcy ulegają przeobrażeniu, budząc w innych (jeszcze zdrowych) postrach i lęk. Wszyscy zdają się zadawać sobie to samo pytanie – Dlaczego! Ale nikt nie zna na nie odpowiedzi. Teraz trzeba dokonać tylko jednego, przezwyciężyć zarazę, która jeżeli przedostanie się, tak jak się to stało poprzednim razem do zbiornika zasilającego Birmingham, spowoduje wielomilionowe straty w ludziach i doprowadzi państwo do destabilizacji. Czy jednak jest to możliwe?

Athoualia | 2015-02-17
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Horror
Przeczytana: 17 lutego 2015

Korekta została spartaczona (chmara literówek). Akcja przewidywalna, jednak dobrze się czytało. Wolę pierwszą część. Już wiem, jaką książkę mi przypominała ta seria - "Dżuma"! Następną książką, którą wyciągnęłam do przeczytania jest "Plaga" Mastertona. Przypadek?

Fasoletti | 2016-03-10
Przeczytana: 09 marca 2016

Część druga słabsza od jedynki. W dodatku autor pisze tak, jakby zapomniał o czym był tom pierwszy. Wspomina o toksycznym paliwie, a nie Weedspray, a akcja dzieje się w całkiem innym mieście.
Cała fabuła to w zasadzie opisy kolejnych zgonów, gwałtów i morderstw.

moniczka_28 | 2011-08-18
Na półkach: Posiadam, Przeczytane, Ulubione
Przeczytana: 30 kwietnia 2007

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

czytałam tę książkę chyba z 1000 razy!!!!!!!!!!!!!!!!!!! szalenie spodobał mi się miłosny wątek między policjantem Tonym a nauczycielką Sonią...to było piękne!!!! zaś co do Edny Lupoff to było mi żal tej zgorzkniałej kociej mamuśki(bo inaczej nie można jej określić!)i tak ogólnie reasumując książka jest super!-akcja obejmuje głównie 2 dni wielkiej śnieżycy a losy wszystkich bohaterów splatają się ze sobą...

koszałekopałek | 2016-10-14
Dora Prusinski | 2016-07-03