Tajemnicze istoty

Wydawnictwo: Kos
Tajemnicze, istoty
dona

Nic już nie ma do odkrycia? Podobno dziś, gdy człowiek za pomocą technologii podporządkował sobie większość planety, nie należy już spodziewać się niezwykłych odkryć w świecie zwierząt. Jednak badania z ostatnich lat, prowadzone zarówno przez akademickich zoologów, jak i przez amatorów, dowodzą, że w tej dziedzinie ciągle mało wiemy. Dżungle, wysokie góry i głębiny oceanów kryją jeszcze wielkie tajemnice.

Triskel | 2017-01-18

„Tajemnicze istoty” jest książką autorstwa Tadeusza Oszubskiego pokazującą w ciekawy sposób liczne tajemnicze istoty, które ponoć żyły, bądź żyją na naszej planecie. Jest to pozycja skierowana dla miłośników kryptozoologii, którzy chcieliby dowiedzieć się czegoś więcej na ten temat. Pozycja ta jest interesująca i zawiera sporo informacji, które potrafią zaciekawić i dać wiele do myślenia. Bujne dżungle, przepastne jaskinie i gigantyczne góry wciąż skrywają przed ludzkim okiem swe tajemnice.

Naukowcy z różnych dziedzin wciąż odkrywają nowe gatunki, które do niedawna nie były nam znane. Istoty oraz zwierzęta, których istnienie poddawano do niedawna w wątpliwość teraz zdają się całkiem realne. Dzięki zaawansowanej technologi możemy coraz dokładniej zgłębić świat zwierząt i wniknąć w rejony naszej planety wcześniej dla nas niedostępne. W przeciągu ostatnich lat autor zgłębiał temat wielu tajemniczych istot, bytujących w zapomnianych i odległych rejonach świata.

Książka jest ciekawie...

Dominik | 2015-09-01

Słaba. Mam wrażenie, że autor pisał ją na "tronie", nie zagłębiając się zbytnio w treść tego, co sam stworzył. W paru miejscach postawił jakąś "tezę". Po czym, w dalszej części książki, ewidentnie sam jej zaprzeczył. Nie ma w niej nic, czego nie znaliby "fani" kryptozoologii, czy podobnych historii. Wręcz przeciwnie, temat jest potraktowany bardzo ogólnikowo i nadawałby się raczej na cykl artykułów w jakieś lokalnej gazecie, a nie jako materiał na książkę. Za dużo tu miałkości.

Szprota | 2017-04-09
vanirek | 2016-05-23