Bogowie Edenu

2000-01-01
2000-01-01
Małgorzata Koźbiał
tajemnice ludzkości

Okładka książki Doctor Who Short Trips: Companions Peter Anghelides, David Bailey, Andrew Collins, Stephen Fewell, Simon A. Forward, Simon Guerrier, Alison Lawson, Steve Lyons, Paul Magrs, Mark Michalowski, Ian Potter, Justin Richards, Eddie Robson, Gary Russell, Tara Samms, Andrew Spokes
Doctor Who Sho... Peter Anghelides, D...
Okładka książki Doctor Who Short Trips: Zodiac Andrew Collins, Simon A. Forward, Todd Green, Sarah Groenewegen, Simon Guerrier, Anthony Keetch, Alison Lawson, Alison Lawson, Paul Leonard, Joseph Lidster, Paul Magrs, Mark Michalowski, Ian Potter
Doctor Who Sho... Andrew Collins, Sim...

Książka bardzo interesująca. Autor posiada ogromną wręcz wiedzę, którą przekazuje w sposób, który nie pozwala się od niej oderwać. Krytykuje teorie innych badaczy, po czym wyjaśnia czemu uważa je za błędne w przystępny sposób, po czym przedstawia swoje własne, dodając do tego wiele argumentów, które naprawdę pozwalają uwierzyć w jego rację.
Pozycja jest idealna dla osób zainteresowanych nierozwiązanymi zagadkami historycznymi, o których odpowiedziach jak do tej pory możemy tylko gdybać.

Pozycja jest idealna dla osób...

„Bogowie Edenu” jest książką autorstwa Andrew Collinsa zawierającą przełomowe badania i odkrycia mające na celu udowodnienie istnienia przedpotopowej cywilizacji, która stworzyła wiele późniejszych kultur naszej planety. Autor wysnuwa zaskakujące wnioski, mianowicie jakoby przed faraonami miała istnieć rasa Starszych Bogów, która stworzyła między innymi cywilizację Egiptu. Podczas lektury prześledzimy początki ludzkich cywilizacji oraz dowiemy się nieco więcej o tajemniczych spadkobiercach rasy Starszych Bogów, istot, które przyczyniły się do powstania Sfinksa, Wielkiej Piramidy w Gizie czy Piramidy Czarownika znajdującej się na terenie stanu Jukatan w Meksyku, którą ponoć miał stworzyć potężny karzeł imieniem Itzamna, w jedynie jedną noc za pomocą magicznego fletu.

Ostatnie badania Sfinksa dowiodły, że może być on dużo starszy, niż się dotychczas sądziło. Dodatkowo odkryto pod powierzchnią monumentu sieć podziemnych tuneli, które mają prowadzić do mitycznej krainy Agharti, Shangri-La. Miejsca, które zawiera wiedzę o przeszłości, teraźniejszości i przyszłości, gdzie umieszczono wszelkie skarby i całą wiedzę ludzkości od zarania dziejów. Wiele budowli sprzed tysiącleci zostało wzniesionych przy użyciu technologii i wiedzy, umożliwiającej wznoszenie budowli z wielotonowych cyklopowych bloków. Starożytni Egipcjanie oraz Majowie twierdzili, że odziedziczyli potężne budowle oraz zaawansowaną kulturę po rasie Starszych Bogów. Bytów które żyły w poprzedniej epoce, przed potopem, zwanej Zep Tepi, Pierwszym Razem.

Andrew Collins potrafi zaciekawić podczas czytania licznymi ciekawostkami i przytaczanymi teoriami. Całość przeczytałem w dość szybkim tempie i nie nudziłem się podczas lektury. W książce znajdziemy również liczne ilustracje, które pomogą nam w lepszym stopniu zrozumieć opisywane przez autora zagadnienia. Andrew Collins stara się udowodnić teorię, która głosi, że już 12 500 lat temu wysoko rozwinięta cywilizacja opanowała technologię akustyczną, dzięki której przenoszono wielotonowe bloki kamienne oraz wiercono otwory w twardych skałach. To właśnie potomkowie rasy Starszych Bogów mieli dać początek wielu wspaniałym kulturom i cywilizacjom, które dopiero zaczynamy trochę lepiej poznawać.

Książka jest bardzo ciekawa i trudno się od niej oderwać. Andrew Collins ma ogromną wiedzę w opisywanym temacie, którą obficie dzieli się z czytelnikami na kartach swoich książek. Biblijny świat Edenu zdaje się, że istniał naprawdę i jest tylko kwestią czasu, gdy zostanie fizycznie odnaleziony. Po lekturze niniejszej książki tajemnice starożytnych cywilizacji zdają się już być mniej przepastne i tajemnicze. Gorąco polecam.

• Inne
  • Popularnonaukowe