Moralność prawa

Tłumaczenie: Stefan Amsterdamski
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Biblioteka Myśli Współczesnej, Klasycy Filozofii Prawa". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: ABC
5 (6 ocen i 2 opinie) Zobacz oceny
The Morality of Law
83-7284-926-9
prawo, etyka, esej
filozofia i etyka
Maciek87

Zawarte w tej książce rozważania zrodziło niezadowolenie z istniejącej literatury na temat stosunku między prawem a moralnością. Wydaje się, że jest ona ułomna z dwóch względów. Przede wszystkim dlatego, iż nie wyjaśnia sensu samej moralności. Jeśli o definicję prawa chodzi, to dysponujemy niemal ich nadmiarem. Kiedy jednak porównujemy prawo z moralnością, każdy zakłada, że wie, co oznacza drugi termin występujący w tym porównaniu.

Iweta | 2012-11-03

prawo