Geschichte der Stadt Sohrau in Oberschlesien. Aus Urkunden und amtchlichen Actenstucken bearbeitet
83-901819-4-0
Żory, historia, Śląsk, Górny Śląsk
historia
Wilczek

Jest to praca, której wartości poznawczych nie sposób przecenić. Przedstawia ponad siedmiowiekową, niezwykle bogatą w wydarzenia historię miasta Żory, która nierzadko była dramatyczna, trudna i powikłana. Opracowanie to jest prawdziwą skarbnicą wiedzy na temat sięgających dalekiej przeszłości korzeni i tradycji, cierpliwie i konsekwentnie tworzonej kultury, będącej dorobkiem wielu pokoleń żyjących tu ludzi oraz losów miejskiej społeczności Żor.

Wilczek | 2010-07-09
Na półkach: Przeczytane, Żory, Mam