Siepacze Hitlera.Oddziały specjalne SS do zwalczania partyzantki.

Tłumaczenie: Sławomir Patlewicz
Wydawnictwo: Bellona
Hitler's Bandit Hunters. The SS and the Nazi Occupation of Europe
II wojna światowa, militaria
historyczna

W sierpniu 1942 roku Hitler zarządził, aby wszystkie instytucje państwowe pomagały Himmlerowi w zwalczaniu zbrojnego ruchu oporu na okupowanych terenach Europy i ZSRR. Dyrektywa o "zwalczaniu bandytyzmu" stała się odtąd trzecim filarem zbrodniczego startemu III Rzeszy - obok ludobójstwa oraz pracy niewolniczej. Książka będąca owocem wieloletniej pracy i poszukiwań autora poświęcona jest...

Książka będąca owocem wieloletniej pracy i poszukiwań autora poświęcona jest właśnie tym działaniom przeciwpartyzanckim SS i zwalczaniu zbrojnego podziemia. W walce tej nie miały zastosowania żadne konwencje, a pacyfikację - także powstań w gettach - prowadzono okrutnie i bezlitośnie. Dokonywały tego przede wszystkim jednostki Waffen SS. Autor burzy powstały po wojnie mit, jakoby brutalne i okrutne były tylko siły policyjne Niemiec, a nie Waffen SS, udowadnia też, że Himmler był sprawczą siłą wielu ludobójczych akcji. Poświęca także wiele miejsca tzw. zwykłym Niemcom i ich stosunkowi do tych działań.

źródło opisu: www.ksiegarnia.bellona.pl

lukim | 2016-11-18