Allegro - kampania grudzień kat. kryminał

Inspektor van Graaf

Wydawnictwo: EMG
6 (8 ocen i 2 opinie) Zobacz oceny
978-83-925583-9-2

Współczesny Sopot, zbrodnia, romans i bardzo ekstrawagancki detektyw w XI tomie Polskiej Kolekcji Kryminalnej Doktor Figlon, wybitny specjalista w dziedzinie metateorii, za namową przyjaciela, inspektora Van Graafa, postanawia spędzić urlop w modnym nadmorskim kurorcie. Nie wie, że proponujący mu wyjazd do Sopotu policjant ma w tym własny cel. Figlon będzie musiał zmierzyć się z...

Doktor Figlon, wybitny specjalista w dziedzinie metateorii, za namową przyjaciela, inspektora Van Graafa, postanawia spędzić urlop w modnym nadmorskim kurorcie. Nie wie, że proponujący mu wyjazd do Sopotu policjant ma w tym własny cel. Figlon będzie musiał zmierzyć się z najtrudniejszą zagadką kryminalną w swojej karierze policyjnego konsultanta.

Ubertowski łączy w Inspektorze Van Graafie najważniejsze cechy klasycznego kryminału. Detaliczny opis współczesnego Sopotu, czuły, a jednocześnie brutalnie prawdziwy, przywodzi na myśl arcydzieła czarnego kryminału. Dedukcyjny charakter pracy śledczego przypomina powieści spod znaku Sherlocka Holmesa. Jedynie bohater nikogo nie przypomina. Gdyż takiego bohatera jeszcze nie było.

Joanna | 2014-10-05
Przeczytana: 01 lipca 2014

Książkę czyta się bardzo dobrze, jedynym minusem jest ta mania stosowania zagranicznych imion i nazwisk dla polaków w książce której akcja toczy się w Polsce.

Paweł Waski | 2016-01-06
Na półkach: Kryminał, Przeczytane, Posiadam
Przeczytana: 06 stycznia 2016

Całkiem przyjemna książeczka,lekka,łatwa i przyjemna.

czcigodny pawel | 2016-09-15
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2016