historia

Jedno z najlepszych kompendiów wiedzy dotyczących Kambodży oraz wydarzeń historycznych w Azji Wschodniej. Autor chronologicznie przedstawia poszczególne okresy historii Kambodży zaczynając od czasów klasycznych państw Chenla i Furanu, aż po historię najnowszą i wstąpienia na tron Norodoma Sihamoni oraz powołanie Międzynarodowego Trybunału d.s. Osądzania Zbrodni Czerwonych Khmerow. Bogaty materiał zdjęciowy, indeks nazwisk, kalendarium oraz podstawowa informacja bibliograficzna.

Michał Weręgowski | 2015-03-06
Przeczytana: 2014 rok

Rzetelne informacje przekazane w bardzo przystępny i uporządkowany sposób.

Zatoxu | 2016-04-01
Na półkach: 2016, Historia, Przeczytane