Muzyka dla kameleonów

- Ukryte ogrody
- Wyczyn
- I wszystko się zawaliło
- Piękne dziecko
- Nocne przewracanie się z boku na bok, czyli jak uprawiają miłość bracia syjamscy

Piotr | 2016-10-29
Na półkach: 2016, Przeczytane
Przeczytana: 29 października 2016

Wydawać się może, że to tylko zbiór opowiadań, czasem o niczym, czasem o czymś zwyczajnym. A jednak w każdej z opowieści jest mnóstwo barw, poezji i piękna. Warto usiąść i posłuchać o czym opowiada Truman Capote.

MadameShepard | 2014-03-19

Zaprawdę jest On genialny - jak sam o sobie mawiał. Co za styl - spójny, barwny, wyrazisty! Czyta się to z rozkoszą. Książka składa się z różnych form literackich, a wszystkie dopracowane perfekcyjnie. Poetyckość, rozbrajająca szczerość, fantastyczne poczucie humoru i tematyka - wszystko jest tu urzekające. Mistrz, erudyta, intelektualista, alkoholik, narkoman, geniusz.

Granulki | 2015-11-14
Przeczytana: 14 listopada 2015

Już po przeczytaniu mogę stwierdzić, że najwyraźniej jest to książka zwyczajnie nie dla mnie. Moim zdaniem Capote utrzymuje bardzo nierówny poziom, niektóre opowiadania są fantastyczne a inne strasznie nudne i nieciekawe. Wielokrotnie zauważyłem, że nie mają wyraźnego zakończenia, zbyt wiele pozostaje w domyśle dla czytelnika.

Plusem jest z pewnością styl autora - bardzo gładki, interesujący, z dobrym warsztatem.

Wero | 2012-02-03
Na półkach: Ulubione, Przeczytane
Przeczytana: 03 lutego 2012

Szczerze, dawno nie przeczytałam tak dobrego zbioru opowiadań. Większość autorów zalicza "wzloty i upadki", w przypadku Capote'a nie ma mowy o jakiejkolwiek porażce. Podejmuje rozmaite tematy i robi to z niebywałą klasą.

kolorowa6284 | 2013-09-14

Jest to ostatnia książka Trumana i chyba najlepsza. Wydaje mi się ona bardzo osobistą, a kończący ją wywiad przeprowadzony przez autora z samym sobą bardzo ekshibicjonistyczny. Polecam, naprawdę warto ja przeczytać.

książek: 1920
Vinga | 2016-11-27