Złam prawo

Wydawnictwo: Jirafa Roja
978-83-61154-48-8
powieść, morderstwo
annkula

1981 rok, w niewyjaśnionych okolicznościach ginie dwóch nastolatków. Dwadzieścia pięć lat później ich dawny przyjaciel niechcący trafia a na trop mordercy. Miłość, zbrodnia, duża dawka erotyki, a wszystko osadzone w dobrze znanych polskich realiach.

wiejskifilozof | 2016-07-02

To książka kryminalna,której akcja toczy się troszkę w latach 80.A troszkę dziś,w Warszawie.
Krzysztof,opowiada historię z roku 1981.Mieszkał wtedy na blokowisku.
I tam miał dwóch kumpli,to byli bracia Alek i Arek.
Oni zostali zamordowani,nikt nie wiedział kto.
Zwłaszcza,że przypominało to zbrodnie satanistów.
Krzysztof prowadzi bogatego erotyczne życie,spotyka się z mężatkami.
Ma pewną słabość do brzydkich dziewczyn.
Ale,trzeba przyznać chce też odnaleźć mordercę swych kolegów.

Złam prawo,to mroczna opowieść.O szarych latach polski ludowej.
O przemianach ustrojowych.Bardzo była mroczna,przez co bardzo mi się podobała.

Wojciech Gołębiewski | 2014-01-18
Przeczytana: 15 stycznia 2014

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

To co pisze autor opinii na początku strony, to nawet i fajne, lecz to zewnętrzna skorupa, a w środku, przy dojrzałym czytaniu poznaje się intelekt autora i jego interesujące przemyślenia. Zdecydownie wolę, od debiutanckiej Xenii

aleksnadra | 2014-09-20
Przeczytana: 20 września 2014

"Złam prawo" to moje kolejne spotkanie z Łukaszem Gołębiewskim i klnę się na wszystkie świętości, że nie ostatnie. Bardzo odpowiada mi styl autora: surowy, bezpośredni, cyniczny, ironiczny i jego bohaterowie, którzy przyjmują życie z dobrodziejstwem inwentarza bez skamlenia o lepsze jutro ale z butą wychodzi mu na przeciw.

"Łamanie prawa, to jednak coś więcej niż obchodzenie zakazów, więcej niż uniki, naciąganie przepisów, błędy w zeznaniach podatkowych. W łamaniu prawa widzę coś bezczelnie występnego, perwersyjna przyjemność, całkowitą świadomość niedozwolonego czynu."

Jest rok 1981. Dwunastoletni Krzyś szuka przygód, chce być chuliganem, che smakować życie w każdym jego aspekcie. Razem z dwójką przyjaciół Alkiem i Arkiem sieją postrach na blokowym podwórku. Razem poznają smak alkoholu, papierosów i pierwszych doznań erotycznych. Są szczęśliwi...do czasu...Krzysiek jest świadkiem dwóch tajemniczych śmierci: Alka i Arka, które pozostają niewyjaśnione przez dwadzieścia pięć lat....

Sabinka | 2011-11-22
Przeczytana: 21 listopada 2011

Całkowity przypadek sprawił, że podczas wyjazdu z synem, jedna z mam wiedząc, że przeczytałam swoje książki, pożyczyła mi swoją. Miałyśmy dość podobny gust literacki, dlatego chętnie przystałam na pożyczkę. Nazwisko autora kompletnie nic mi nie mówiło, tym chętniej się zgodziłam. Książka okazała się krótką historią, która zostanie na długo w mej pamięci. Łukasz Gołębiewski w "Złam prawo" zawarł wszystko co powinna zawierać powieść z dreszczykiem. "Złam prawo" napisane jest świetnym i jak najbardziej bezpośrednim językiem. Są szokujące opisy, dobre dialogi, brutalne sceny czy choćby erotyka, której nie brakuje. Samo wprowadzenie - przedmowa autora wręcz zachęca do tego by zagłębić się jak najszybciej w treść.
Nie potrafię ująć w słowa tego co zawarł autor, z jednej strony wywołał we mnie falę wzburzenia, z drugiej strony wyciągnął idealnie emocje z ukrycia, by następnie troszkę mnie rozczarować zakończeniem. Spodziewałam się jakiegoś wielkiego i szokującego zakończenia, a dostałam...

Betka | 2012-09-23
Przeczytana: 18 sierpnia 2012

Adam i Ewa szczęśliwe małżeństwo, które praktycznie ma wszystko – urządzony dom, dobrą pracę, ale brakuje tej małej istotki dzidziusia. Ale i to marzenie wkrótce się spełnia. Na świat przychodzi Marysia i wtedy świat uporządkowany trzydziestolatków staje na głowie. Marysia – Myszka jest dziewczynką z zespołem Downa. Adam i Ewa stają przed trudną decyzją: Co dalej? Planują podpisanie dokumentów zrzekających się praw do dziecka, ale w ostatniej chwili Ewa zmienia zdanie i zatrzymuje córeczkę. Myszka trafia w ich uporządkowany świat. Adam nie chce zajmować się córką ani mieć z nią jakichkolwiek kontaktów. Opuszcza łoże małżeńskie i przenosi się do gabinetu, gdzie zamyka się w swoim świecie a jego zainteresowanie rodziną ogranicza się po zostawiania pieniędzy na jej utrzymanie. Cały ciężar wychowania i opieki spada na Ewę, a nie jest to sprawa prosta, gdyż Marysia jest dzieckiem wymagającym dozoru 24 godziny na dobę. Ewa znajduje chwile wytchnienia kiedy Mysia odkrywa strych i zaczyna...

książek: 2025
Szeptucha | 2012-06-15
Przeczytana: 13 czerwca 2012

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

porno-kryminał

Anette | 2014-03-23

Silna chęć do bycia akceptowanym sprawia, że człowiek nie robi tego, co chce, a to, czego oczekują od niego inni. Wraz z dorastaniem bohater selekcjonuje wydarzenia, przyswajając tylko te, które są dla niego wygodne. Widzimy to, co chcemy zobaczyć, słyszymy to, co chcemy usłyszeć, żyjąc gdzieś obok siebie.

Dominika | 2011-11-13

Idealna dla ludzi lubiących takie 'ostre' teksty.

ekhaart | 2012-02-15
Przeczytana: 2010 rok

OSTRA - pod każdym względem znaczenia tego słowa

Itak | 2016-10-22
Przeczytana: 29 lipca 2011