Scyzoryk

Wydawnictwo: Zysk i S-ka

Scyzoryk to kontynuacja głośnych powieści Zbigniewa Masternaka Niech żyje wolność i Chmurołap . To dalsze losy chłopaka, który za wszelką cenę próbuje się wyrwać spod świętego Krzyża w wielki świat. Po nieudanych studiach prawniczych w Lublinie trafia do Wrocławia, by studiować polonistykę.

Justyna | 2014-01-22
Na półkach: Przeczytane, 2014
Przeczytana: 22 stycznia 2014

Byc moze wiele straciłam zabierajac sie do kontynuacji powieści jako do pierwszego spotkania z tym autorem, jednak główny bohater niesamowicie mnie irytuje. Stary, niedojrzały emocjonalne bachor :)

wiktorres | 2016-01-10
Przeczytana: 11 lutego 2015

To powieść obyczajowa, a czyta się jak wspołczesny kryminał. W dodatku - wszystko z zycia wziete, bohater żywy, z krwi i kości

Agnieszka | 2012-07-06

Niestety książka nie przypadła mi do gustu. Według mnie chaotyczna, dodatkowo wątki w których autor opisuje swoje przygody miłosne bardzo mnie zniesmaczyły. Ma taki stosunek do kobiet ( nie licząc matki) jakby tylko były potrzebne do łóżka, nie miały własnych uczuć. Koniec bardzo smutny i dołujący. Nigdy wcześniej żadna ksiązka nie wzbudziła we mnie takiego smutku. Raczej nie będę jej czytać drugi raz...

gochalik | 2013-06-19
Przeczytana: 12 lutego 2013

Uwielbiam Masternaka! Historie niesamowite, ironiczne, prześmiewcze, pełne humoru znanemu niejednemu Polakowi!

Klaudia Lewandowska | 2015-06-30
Przeczytana: 30 czerwca 2015

Esencja pogmatwanej młodości na słodko-gorzko

agnescrv | 2012-01-04
Przeczytana: 15 lutego 2013

tom 3

krytyk | 2014-11-26
Przeczytana: 26 listopada 2014

to bardziej kryminał niż powieść obyczajowa, ciekaw jestem filmu, jaki powstałby na jej podstawie, to coś dla Pasikowskiego

Aleksandra | 2016-05-07

Książka beznadziejna. Jakieś wynurzenia faceta, który próbuje zostać pisarzem. Ani fabuły, ani języka.

radomir | 2016-01-10
Przeczytana: 06 marca 2015

Wieś mroczna, miasto jeszcze gorsze

turbo-pasztet | 2016-11-04

scyzoryk to taki nóż