Krew na Śniegu. Rosja w II wojnie światowej

Tłumaczenie: Tomasz Lüftnerowie
Seria: Wojny i Konflikty
Wydawnictwo: Wydawnictwo Dolnośląskie
Russia's War: Blood upon the Snow
historyczna

Autor szuka odpowiedzi na pytanie, w jaki sposób Związek Radziecki, nieprzygotowany do agresji ze strony Niemiec i do prowadzenia działań wojennych, przekuł początkową klęskę w zwycięstwo. Analizuje fenomen dyktatury Stalina i narodu, który pod jego przywództwem zwyciężył, doświadczając jednocześnie z jego rozkazu niezliczonych i niewyobrażalnych cierpień. Wykorzystane przez Overy’ego materiały źródłowe, relacje i dane ujawnione po upadku Związku Radzieckiego w 1991 r. sprawiają, iż po lekturze Krwi na śniegu nasza wiedza o tej przerażającej wojnie jest bliższa prawdzie historycznej.

źródło opisu: http://www.wd.wroc.pl

źródło okładki: http://www.wd.wroc.pl