Trzecia Rzesza. Historia imperium

historia
978-83-7670-290-2
Maciej Antosiewicz, Hanna Turczyn-Zalewska
wojna Hitler

Prócz paru błędów historycznych wszystko naprawdę jest cacy :) Wielki plus za dużo źródeł !!

Bardzo przejrzyście napisana. Czyta się ją bardzo przyjemnie, wręcz jak powieść. Autor przedstawia w swoim dziele najważniejszy przebieg wydarzeń i nie rozdrabnia się na wątki poboczne, dzięki temu otrzymujemy zwartą i przejrzyście podaną wiedzę. Nie oznacza to jednak, że wiedza ta jest uboga, wręcz przeciwnie. Liczba informacji jest ogromna i podana w ciekawy sposób....

Bardzo dobrze przedstawiona III Rzesza,początek i koniec tej chorej wizji rządu Hitlera,wiele nowych ciekawych informacji na ten temat,polecam z pewnością.

Błędy politologiczne, dużo nieścisłości hitorycznych (jak dla zaawansowanego czytelnika), ale za to książka bogata jest w źródła, więc może ona pełnić rolę mapy źródeł, "gdzie co szukać".

"Trzecia Rzesza. Historia imperium" Richard Overy ukazuje narodziny nazizmu, wielkiego imperium stworzonego przez Hitlera które niespełna po 12 latach zwycięstw i klęsk upada. Jest opisana droga Hitlera do przejęcia władzy w 1933 i wszystkie kroki które poczynił by podbić europe a pózniej ZSSR. Zostało przedstawionych bardzo dużo ważnych ludzi z otoczenia Hitlera jak...

• Historia
  • XX wiek