Human Tuman

Wydawnictwo: Wydawnictwo Literackie
83-08-03596-5
Weronika

'W małym miasteczku jest olbrzymi ogród zoologiczny. Micha, dyrektor, cynik, alkoholik i romantyk w jednej osobie, pada ofiarą intrygi politycznej. Jego przeciwnicy mają zakusy na więcej. Każą mu wypuścić zwierzęta z klatek. Pomóc może tylko misternie przeprowadzona akcja. Micha pokazuje ludziom nietypowy eksponat -jednego z nich; pisarza, skazanego za morderstwo żony...' Humor miesza się tu...

Humor miesza się tu z bezwzględną drwiną, dogania rzeczywistość, gazuje, przegania i pokazuje jęzor. Bezpretensjonalna powieść o nas wszystkich: Ludziach i Polakach!

Łokieć_Pana_D | 2016-04-28

Zacząłem od kumpla. "Przeczytaj stary". Przeczytał. "Ale badziew chłopie!" Podsunąłem siostrze. Przez szacunek milczała. Żonie już nie proponuję. Widocznie książka tylko dla mnie.
Bawiłem się żywo. Humor i smutek, którego źródłem ludzka głupota. Takie łączenia cenię. Facet naiwny, do czasów nie pasuje. Sypie się wszystko. Coś jednak zrobić z życiem trzeba. A gdyby zamknąć się w klatce? W Zoo? Wystawić na pokaz, gołym, czystym. Dać oglądającym kawałek papieru. Piszcie swoje myśli. Macie "show". Lepsze od Brata Wielkiego.
Kapitalna książka. Może nie styl ale myśl, satyra na czasy konsumpcji. Wpisy patrzących - bezcenne. Nawet w kolejowym wychodku nie przeczytasz już takich. Może w starych kiblach Kolei Mazowieckich. W Pindolino - zapomnij. Zbyt czysto i sterylnie.

| 2015-12-04
lemontree | 2015-07-05