Kamień krwi

Tłumaczenie: Maciej Pintara
Cykl: Opowieści Sipstrassi (tom 3)
Wydawnictwo: Amber
Bloodstone
Pablos

Mijają trzy wieki od upadku ziemskiej cywilizacji. Ludzkością rządzi bezwzględny Diakon, który wraz ze swoją świtą przybył ze starego świata. Jego oprawcy bezlitośnie mordują niewiernych i mutantów. Gdy prześladowania sięgają szczytu, powraca Człowiek Jeruzalem, by bronić niewinnych przed bezprawiem.

polkops | 2013-03-27

Klasyk. Gemmell w najlepszej formie. Może jestem mało obiektywny, bo autora darzę czymś w rodzaju uwielbienia, ale mimo wszystko uwierzcie mi - warto przeczytać.

| 2014-03-07

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Typowe heroic fantasy, ale.. Bardziej realne, postacią nie jest mityczny wybraniec losu, człowiek ze znamieniem, czy posiadacz świętego graala.

Mógłbym to przyrównać do pierwszych tomów Wiedźmina. Jest bohater, ale niezbyt bohaterski.

Trzeci tom jest już nieco pogmatwany, tak jakby autor sam nie do końca wiedział, na co chce wystylizować książkę. Niemniej wszystko ma kształt, tworzy całość i nie ma niedomówień.

Polecam.

Ewa | 2014-02-15
Przeczytana: 15 lutego 2014

Świetna książka, podróże w czasie i walka o przetrwanie, czytać trzeba uważnie, aby nie pogubić się w zmianach i zwrotach akcji.

Seba | 2016-09-16
Przeczytana: 01 marca 2000