Zaginiony legion

Tłumaczenie: Jacek Kozerski
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Videssos". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Amber
The Misplaced Legion
Videssos, fantasy, legion, Turtledove
Wojtek

W 46 roku p.n.e. rzymski legion pod wodzą Marka Emiliusza Scaurusa podczas zwiadu w Galii natyka się na nieprzyjacielskie oddziały Celtów kierowane przez Viridoviksa. Przywódcy wrogich wojsk postanawiają sami stoczyć pojedynek. Jednak w chwili, gdy krzyżują swoje identyczne, pokryte druidzkimi runami miecze, wszyscy Rzymianie po krótkim oślepieniu tajemniczą jasnością odkrywają, że znajdują się w innym świecie...

[Wydawnictwo Amber, 1995]

Marcin Badtke | 2013-03-05
Przeczytana: 04 marca 2013

Sztampa od początku do końca. A prawość, mądrość, szlachetność i poczucie humoru Rzymian mogą rywalizować jedynie z tymi cechami żołnierzy US Army. Fabuła jednowątkowa, mało ciekawa i przewidywalna. Bohaterowie wyraźnie podzieleni na dobrych i złych. Żadnych gwałtownych zwrotów akcji, żadnego 'drugiego dna', jedynie komizm niektórych pomysłów autora. Stanowczo zniechęca do czytania kolejnych tomów serii.

vaspur | 2011-02-10
Przeczytana: 01 sierpnia 2004

Książka mojego dzieciństwa, mnóstwo bohaterów, ciągle nowe miejsca, jeżeli ktoś tak jak ja interesuje się historią Bizancjum i lubi wartką akcje ta książka jak i cały cykl Videssos przypadną mu do gustu.

Krzysztof_g | 2013-09-13
Na półkach: Przeczytane, SF i Fantasy

Jeżeli ktoś to ma zamiar przeczytać, to niech odstawi na koniec kolejki. Książka jest tak słaba, że można się zastanawiać nad decyzją wydawcy - może dobre recenzje zagranicą? Nie ma tu ani wciągających wątków, ani ciekawych bohaterów, ani barwnego języka. Jedna z najsłabszych pozycji z jakimi się spotkałem, ale takie książki też trzeba znać, żeby poznać pełną skalę od 1-10 ;)

tadeusz | 2013-09-30
Na półkach: Teraz czytam

Antony Beevor - Stalingrad
Antony Beevor - Berlin
Doskonały dwu ksiąg dla pasjonatów historii II wojny światowej w zakresie kluczowych jej momentów. Dwa przełomy, które na lata ustaliły porządek w Europie. Sama wojna jest tylko w zasadzie marginesem.
Starcie "tytanów" tego czasu, planowej do perfekcji wojennej machiny niemieckiej z nieprzebranymi możliwościami sowieckimi. W tle dwóch bitew upadek moralności i człowieczeństwa, ślepy strach. Krwawe jatki.
Dokumenty, w których autor nie mieści kluczowych jednostkowych bohaterów, a zajmuje się całokształtem tych momentów uwidaczniając charakterystykę obu nacji.
Stalingrad i Berlin - dwie bitwy, jakże różne, ale jak podobne, walka narodów o istnienie. Zgładzone miasta, cierpienia żywych mieszkańców, głód i choroby. Taktyka "spalonej ziemi', nie ważne nic - aby zwyciężyć!
Solidność w wykonaniu i historyczny podkład treści. Prawdziwa biesiada dla koneserów tego rodzaju tematów.
Ze swej strony gorąco polecam przeczytanie tego...

Roman Kosobucki | 2013-02-15
Przeczytana: 05 lutego 2005