Operacja „Upiór”

Okładka książki Operacja „Upiór” Tom B. Stone
Okładka książki Operacja „Upiór”
Tom B. Stone Wydawnictwo: Da Capo Cykl: Szkoła przy cmentarzu (tom 8) literatura dziecięca
literatura dziecięca
Szkoła przy cmentarzu (tom 8)
Graveyard School: Let's Scare the Teacher to Death!
Da Capo
1996-01-01
1996-01-01
Janusz Ochab

Okładka książki Tajemnica zabójczego sobowtóra Michael Collins, Alfred Hitchcock
Tajemnica zabó... Michael Collins, Al...
Okładka książki Paskudne robale Nick Arnold, Tony De Saulles
Paskudne robale Nick Arnold, Tony D...
Okładka książki Luis Barnavelt i pogromca czarownic John Bellairs, William Bradley Strickland
Luis Barnavelt... John Bellairs, Will...

Operacja Upiór Tom B. Stona jest kolejną z książek z cyklu Szkoła przy cmentarzu, po jaką sięgnąłem spodziewając się dobrej zabawy i dreszczyku podczas czytania. Byłem ciekawy co tym razem dostanę i na jaką niespodziankę mogę liczyć. Miałem nadzieje na opowieść grozy z klimatem niepokoju i wciągającej historii mając na uwadze do kogo jest skierowana.

Książka Operacja Upiór jest mocno osadzona w szkole w jakiej uczą się uczniowie, gdzie nowa nauczycielka okazuje się strachliwa i staje się obiektem żartów. Autor bardzo dobrze poradził sobie ze stworzeniem kolejnej historii związanej ze szkołą przy cmentarzu. Od samego początku czuć pewne napięcie jakie pojawia się wobec zmian jakie następują w wyniku kawału jednego z uczniów. Przyzwyczajeni do niesamowitych opowieści związanych z tym miejscem nie wiadomo do końca czego spodziewać się mamy po fabule. Jednocześnie jak zwykle nie brakuje tutaj klimatu i dreszczyku w czasie czytania. Mocno osadzona historia w szkolnej rzeczywistości pośród uczniów i nauczycieli spodobała mi się. Pani dyrektor pojawiająca się w najmniej odpowiedniej chwili robiąca wrażenie demonicznej. Niesforna klasa i nowa nauczycielka dopełniają obrazu. Pomysł wykorzystania kawałów do stworzenia niepokojącej opowieści zostaje świetnie potraktowany. Oparta na tym pomyśle fabuła nie zawodzi i trzeba przyznać, ze autor daje radę stworzyć klimatyczną historie ze śledztwem jakie prowadzą bohaterowie i niezwykłymi wydarzeniami. Połączenie szkolnej rzeczywistości z czymś niepojętym przychodzi mu z łatwością. Tym samym fabuła jest wciągająca i niepokojącą zarazem co podobało mi się. Potraktowana z pewną dozą lekkości i zabawy przyjemnie czyta się. Bohaterowie występujący na kartach książki zostali dobrze nakreśleni pod względem psychologicznym. Z łatwością dają się polubić, a nawet poczuć można do nich sympatie. Mają szkolne problemy z nauczycielami i we własnym gronie jak to dzieciaki. Relacje pomiędzy nimi zostały przedstawione ciekawie i barwnie. Dlatego można się nimi zainteresować od samego początku. Zwyczajni uczniowie, którym zawsze może przydarzyć się w Szkole przy cmentarzu coś niepokojącego. W tym przypadku jest taki lekki klimat grozy i czuć do kogo jest skierowana książka. Nie przeszkadzało mi cieszyć się i dobrze bawić podczas czytania. Zakończenie jest dobre i w pewnym stopniu inne niż oczekiwałem otrzymać. Finał spodobał mi się, chociaż spodziewałem się bardziej nadnaturalnej końcówki niż dostałem w tym przypadku, ale nie narzekam na nią.

Książka Operacja Upiór jest kolejną pozycją z cyklu Szkoły przy cmentarzu, która ma niepokojący klimat zderzający się tym razem z problemami bohaterów. Osadzenie akcji podczas lekcji i w samej szkole było świetnym pomysłem autora. Dzięki temu historia nabiera kolorów i staje się wciągająca. Sięgając po kolejny tom z tego cyklu jestem zadowolony z tego co dostałem, bo bawiłem się przy niej świetnie i miło spędziłem czas. Akcja została poprowadzona szybko do przodu i wiele dzieje się podczas czytania. Dobrze zbalansowanie szkolnej rzeczywistości z czymś niepokojącym i pojawienie się odczucia napięcia w czasie czytania świetnie współgra ze sobą tworząc bardzo dobrą pozycje z tego cyklu. Wydarzenia toczą się w sposób szybki i zostały lekko podane dla czytelnika. Dlatego tak świetnie czyta się i wciągnęła mnie fabuła książki. Operacja Upiór jest pozycją skierowaną do młodego czytelnika i czuć to w czasie czytania. Jednak nawet ktoś starszy może bawić się przy niej dobrze i staje się idealną lekturą na wieczór. Uwielbiam książki z tego cyklu, do których mam sentyment i chętnie po nie sięgam bawiąc się świetnie podczas czytania. Książka łącząca w sobie przygodę, dreszczyk niepokoju i lekkiej grozy jest dobrą pozycją wartą przeczytania nie tylko dla młodego czytelnika. Wciągnęła mnie od samego początku i trzymała w napięciu do końca. Dlatego chętnie jeszcze nie raz sięgnę po inne książki z tego cyklu Szkoły przy cmentarzu mając nadzieje na dobrą zabawę i dreszczyk w czasie czytania jak w tym przypadku. Operacja Upiór jest przyjemną z dreszczykiem opowieścią z ciekawymi bohaterami.

Książka Operacja Upiór...

Szkoła Przy Cmentarzu - seria mojego dzieciństwa z lekkim dreszczykiem emocji. Zawsze warto do niej wrócić, tak jak ja teraz.
Operacja "Upiór" nie jest częścią o zjawiskach paranormalnych tylko o bardzo dziwnej nauczycielce matematyki Pani Cheevy i grupie uczniów na czele z Bentleyem i Jordie, którzy widząc skrajne zachowanie belfra (strach, zatrwożenie, bojaźliwość) postanawiają spłatać jej kilka psikusów. Po co? Aby ją wykończyć zawodowo i odesłać na zasłużona emeryturę, a przynajmniej tak się wydaje patrząc na jej wygląd. Każdy kolejny kawał jest coraz bardziej wymyślny. Jednak w szybkim czasie nauczycielka diametralnie zmienia swoje zachowanie.... Czemu? Co ukrywa przed światem i uczniami? Takiego rozstrzygnięcia nie spodziewał się żadnej z uczniów.

Wiem, że czytałem ~naście lat temu w drugiej, może trzeciej klasie podstawówki. NIE PAMIĘTAM Z TEGO KOMPLETNIE NIC ale wiem, że wraz z innymi dwoma częściami tego cyklu tworzyła trio książek, które jako pierwsze z pierwszych przeczytałem dla siebie a nie dla celów nauki szkolnej.

Z mojego punktu widzenia ta "straszna książka" nie zrobiła na minie wrażenia, ale jeśli nie wieżysz to przeczytaj.

Z dreszczykiem(w niektórych momentach dużym),ciekwa książka.Była 1 którą przeczytałam z całej serii.

Nie jest zła;]

Nie jest zła;]

Jedna ze słabszych z serii, ale pochłonięta siłą rozpędu.

Jedna ze słabszych z serii, ale pochłonięta siłą rozpędu.

Czytałem książki z serii "Szkoły przy cmentarzu" w gimnazjum. Jakoś tak osiem lat temu i muszę powiedzieć, że wspominam je naprawdę miło.

Na półkach: , , , , , ,

Chcesz zrobić przykusa nauczycielce, bo jest drętwa?
Uważaj, by ona/on nie zrobił Ci większego.
Kolejna super przygoda 6-klasistów ze Szkoły przy Cmentarzu!
Gorąco polecam!

Chcesz zrobić przykusa nauczycielce, bo jest drętwa?
Uważaj, by ona/on nie zrobił Ci większego.
Kolejna super przygoda 6-klasistów ze Szkoły przy Cmentarzu!
Gorąco polecam!

Czytałam w czwartej klasie. Bardzo mi się spodobała :)
Przyjemnie się czyta.
W niektórych momentach czułam jak przechodzi przezemnie dreszczyk emocji :)
Polecam .

Czytałam w czwartej klasie. Bardzo mi się spodobała :)
Przyjemnie się czyta.
W niektórych momentach czułam jak przechodzi przezemnie dreszczyk emocji :)
Polecam .

• Dzieciństwo
  • Z dzieciństwa
  • Młodzieżowe
  • Horror

Dodaj cytat z książki Operacja „Upiór”