Książka Roku 2018

Seria: Biblioteczka Konesera
Wydawnictwo: Prószyński i S-ka
Closed Circle
czupirek

Jest rok 1931. Luksusowy transatlantyk "Empress of Britain" płynie do Anglii. Wśród pasażerów pierwszej klasy są dwaj sprytni oszuści, Anglicy, którzy uciekają do ojczyzny, gdyż w Stanach Zjednoczonych grunt pali im się pod nogami. Tym samym statkiem płynie piękna Diana, córka bajecznie bogatego biznesmena. Młodzi ludzie postanawiają skorzystać z okazji: jeden z nich rozkocha w sobie dziewczynę, doprowadzi do zaręczyn i zażąda od ojca pieniędzy w zamian za rezygnację z małżeńskich planów. Tej sztuczki próbowali już nieraz, i to z powodzeniem. Kto by przypuszczał, że tym razem obaj stracą głowę? Że nagła śmierć pokrzyżuje ich plany? Że natkną się na coś znacznie mroczniejszego i głębszego, niż podejrzewali?

Robert Goddard, "książę gawędziarzy", znów udowadnia, że potrafi droczyć się z czytelnikiem, zaskakiwać go i zwodzić.

dorcia2633 | 2019-01-18
Przeczytana: 18 stycznia 2019

Jest rok 1931. Luksusowa transatlantyk ,,Empress of Britain'' płynie do Anglii. Wśród pasażerów pierwszej klasy są dwaj sprytni oszuści, Anglicy, którzy uciekają do ojczyzny, gdyż w Stanach Zjednoczonych grunt pali im się pod nogami. Tym samym statkiem płynie piękna Diana, córka bajecznie bogatego biznesmena. Młodzi ludzie postanawiają skorzystać z okazji: jeden z nich rozkocha w sobie dziewczynę, doprowadzi do zaręczyn i zażąda od ojca pieniędzy w zamian za rezygnację z małżeńskich planów. Tej sztuczki próbowali już nieraz, i to z powodzeniem. Kto by przepuszczał, że tym razem obaj stracą głowę? Że nagła śmierć pokrzyżuje ich plany? Że natkną się na coś znacznie mroczniejszego i głębszego, niż podejrzewali?

Lidka Aribaldi | 2016-02-21

I tym razem Goddard mnie nie zawiódł. Fajnie się czytało.

KoKo | 2014-04-22
Przeczytana: 23 kwietnia 2014

Pan Goddard rzeczywiście jest niesamowitym gawędziarzem. Myślałam, że trochę inna będzie ta intryga, ale i tak było dobrze.

elifia | 2017-12-14
| 2017-06-18