Nie dla kobiety

An Unsuitable Job For a Woman
8385661964
kobieta
Agnieszka

Cornelia Grey, prywatny detektyw, otrzymuje nietypowe zlecenie: ma się dowiedzieć, dlaczego syn pewnej Bardzo Ważnej Osobistości postanowił się zabić. Uzbrojona w nielegalnie posiadany pistolet i dobre rady byłego wspólnika, wyrusza do Cambridge, gdzie samobójca spędził ostatnie miesiące swojego życia. Tam wkrótce dochodzi do wniosku, że to nie było samobójstwo. Wtedy do akcji wkracza ktoś, kto świetnie zna rozwiązanie zagadki... P.D. James (ur. 1920) przez wiele lat pracowała w administracji państwowej - w służbie zdrowia i w policji. Po przejściu na emeryturę została odznaczona za zasługi Orderem Imperium Brytyjskiego. Doświadczenia, jakie zyskała podczas pracy, pomogły jej w pisaniu licznych powieści sensacyjnych. Dwukrotnie zdobyła Srebrny Sztylet - pierwszą nagrodę Stowarzyszenia Pisarzy Powieści Kryminalnych.

źródło opisu: http://www.proszynski.pl/

źródło okładki: http://www.proszynski.pl/

Beata | 2012-10-02
Przeczytana: 02 października 2012

Anglia, koniec lat 60-tych XX wieku. Cordelia Gray podejmuje się wyjaśnić przyczynę samobójstwa syna wybitnego naukowca. Prowadząc dochodzenie naraża się na wiele niebezpieczeństw, zdana jest tylko na siebie, mając do dyspozycji nielegalnie posiadaną broń i dobre rady byłego wspólnika. W świecie bez telefonów komórkowych i szybkich samochodów nie jest to łatwe.
Czyta się z przyjemnością, mimo, że książka pozbawiona jest mrożących krew w żyłach scen. Klasyczny kryminał.

asia_dg | 2017-02-10
nietoperzyca | 2016-09-10