Metresa

Mary Anne
8370019269
metresa, maurier, daphne
shaloma

Biograficzna opowieść napisana na podstawie archiwalnych materiałów rodzinnych oraz autentycznych dokumentów. Tytułowa metresa - Mary Anne Clarke, piękna i inteligentna kobieta z londyńskich nizin - robi błyskotliwą karierę jako kochanka Fryderyka Augusta, diuka Yorku. Porzucona przez królewskiego protektora, wywołuje skandal polityczny odbijający się szerokim echem w całej Anglii początków XIX wieku.
Powieść ma wszelkie walory dokumentu historycznego, a zarazem fascynującego utworu literackiego, napisanego barwnym i dowcipnym językiem.

Ania | 2010-07-21
Przeczytana: 12 czerwca 2010