Pisanie prac i sztuka ich prezentacji

Wydawnictwo: Impuls
978-83-7587-395-5

„Pisanie prac i sztuka ich prezentacji” to opracowanie adresowane do uczniów szkół średnich i studentów, a także rodziców i nauczycieli - którzy jako twórcy i opiekunowie twórców mają kontakt z rozmaitymi pracami pisemnymi. Posługując się bardzo przystępnym językiem, autorzy ukazują Czytelnikowi zarys zasad pisarstwa naukowego w różnych okolicznościach: od szkolnych prac na ocenę, po...

Posługując się bardzo przystępnym językiem, autorzy ukazują Czytelnikowi zarys zasad pisarstwa naukowego w różnych okolicznościach: od szkolnych prac na ocenę, po artykuły naukowe. Z właściwym sobie humorem doradzają, co i jak czytać, aby napisać dobrą pracę; w jaki sposób najlepiej wyszukiwać informacje i gromadzić je na potrzeby warsztatu pisarskiego; jakich błędów unikać podczas pisania prac i oddawania ich oceniającym; w jaki sposób dopracować stronę formalną tekstu i poprawnie go zilustrować; na co zwracać uwagę zbierając materiały i pisząc prace z wykorzystaniem komputera; jak przygotować tekst do druku; w jaki sposób zachować się podczas publicznych wystąpień w klasie i na konferencji naukowej; jak korespondować z nauczycielem i współpracować podczas seminarium dyplomowego itp.
Oprócz licznych porad i wskazówek, Czytelnik znajdzie tu przewodnik bibliograficzny (ponad 500 tytułów książek z zakresu metodologii, języka, logiki, statystyki i innych dziedzin, przydatnych przy pisaniu prac), przewodnik internetowy (ponad 100 adresów stron wirtualnych bibliotek, słowników, poradników, wyszukiwarek, serwisów informacyjnych, narzędzi do analizy danych), oraz - jako ciekawostkę - kącik humoru z prac studenckich.
Książka ta może służyć piszącym różnego rodzaju prace na ocenę za przewodnik oraz jako pomoc naukowa do zajęć, np. z języka polskiego, komunikacji interpersonalnej czy metodyki pisania prac. Szczególnie przyda się maturzystom oraz uczestnikom seminariów licencjackich i magisterskich.
Jej cechą szczególną jest sposób porozumiewania się autorów z Czytelnikami. Prosto, żartobliwie i czasem wręcz dosadnie przekazują to, co w podobnych publikacjach zazwyczaj przedstawia się uczniom i studentom w zawiłych i nudnych formach.

Anna | 2017-04-07
Przeczytana: 07 kwietnia 2017

Na ogół jest tak ,że pisanie prac sprawia wiele trudności językowych wśród grona uczniów, studentów, osób, które na co dzień mają do czynienia z prezentacjami, gdyż nie znają zasad odpowiedniego zaprezentowania swojej pracy.

Podczas prezentacji istotna jest komunikacja językowa, która ułatwi pracę nad pisaniem prezentacji zanim ujrzy ona światło dzienne w trakcie podążania do sukcesu w pracy zawodowym. Sztuką nie jest dobrze przeczytać tekst z kartki, , ale umiejętnie go przedstawić w sposób swobodny.
Autorzy Przemysław Paweł Sawicki i Krzysztof Sawicki bardzo często powołują się na słowa Mistrzów, pracowników środowiska akademickiego, studentów, dzielą się swoim codziennym doświadczeniem i ujawniają czytelnikowi sekrety pisania prac oraz sztukę ich prezentacji.

Książka ta składa się z 17 rozdziałów,aneksu oraz dołączonych 2 załączników, które stanowią tutaj idealnie dobrany dodatek dotyczący poszukiwania stosownej literatury wykorzystywanej i przydatnej do pracy oraz...

InezStanley | 2017-02-23

Książka autorstwa Przemysława Pawła Grzybowskiego i Krzysztofa Sawickiego pod tytułem „Pisanie Prac i sztuka ich prezentacji”, jest to pozycja wydana przez Oficynę Wydawniczą Impuls.
Ta pozycja książkowa zawiera liczne porady , wskazówki i uwagi. Adresowana jest do uczniów , studentów I roczników oraz rodziców i pedagogów, którzy jako twórcy i opiekunowie przyszłych twórców mają kontakt z rozmaitymi pracami pisemnymi. Autorzy posługują się zrozumiałym językiem, ukazują Czytelnikowi zarys zasad pisarstwa naukowego w szesnastu rozbudowanych rozdziałach i w dwóch dodatkowych załącznikach ( Warto przeczytać i Warto po klikać ). Pokazują jak pisać na ocenę oraz teksty do artykułów naukowych. Udzielają porad jak czytać, aby napisać dobrą prac, albo w jaki sposób najlepiej wyszukiwać informacje i je gromadzić na potrzeby pisania, by unikać błędów, podczas ich tworzenia , jak i sposób dopracowania formalną stronę tekstu i poprawę go, na co zwrócić uwagę , zbierając materiały i pisząc...

visenna88 | 2016-11-08
Na półkach: MBP Leszno, 2016, Przeczytane