Pogodne spojrzenie

83-87907-35-9
uśmiech
poezja
Kasia

Anegdoty przychodzą nawet w pochmurny dzień. Podobne do rośliny zwanej dziwaczkiem, po łacinie Mirabilis jalapa. Świetny obiekt do badań genetycznych. Kwitnie nocą, a nawet próbuje kwitnąć, kiedy pada deszcz. Uśmiech jest zawsze do ludzi. Mówimy: obdarzamy kogoś uśmiechem, rozdajemy uśmiechy, rozpływamy się w uśmiechach, to znaczy zapominamy o sobie. W uśmiechu jest coś dziecięcego. Najpierw...

Uśmiech jest zawsze do ludzi. Mówimy: obdarzamy kogoś uśmiechem, rozdajemy uśmiechy, rozpływamy się w uśmiechach, to znaczy zapominamy o sobie. W uśmiechu jest coś dziecięcego. Najpierw starzeją się uszy, nosy. Rozpaczliwie starzeją się szyje, ale w uśmiechu zostaje dziecięctwo, coś bezpośredniego, świeżego. Uśmiech jest najprawdziwszy, kiedy jednocześnie uśmiechają się oczy. Jednakże śmiechu nie można krzywdzić. Śmiech jest wybuchem radości, jest klapą bezpieczeństwa, uratowaniem się od przygnębienia. Mówimy: śmiech to zdrowie. J. Twardowski

Kasia | 2010-06-30

Nie jestem specjalną fanką poezji. Ale ten zbiór wierszy i prozy uwielbiam. Moich najciekawszych, najlepszych, najbardziej ulubionych fragmentów jest tu bez liku. Wszystkie zakładeczki ciągle mi wypadają, tak ich dużo (jak czytałam pierwszy raz, to nie było takich samoprzylepnych). Chętnie wracam do tego tomiku.

Lunaticca | 2014-09-13
Dotix | 2014-04-12