Operacja Proteusz

6 (12 ocen i 2 opinie) Zobacz oceny
Proteus operation
Operacja, Proteusz
dona

W szczęśliwym i spokojnym świecie roku 2025 grupa ludzi tworzy organizację Suzeren, która przygotowuje wyprawę w przeszłość. Jej celem jest ingerencja w bieg wydarzeń zachodzących na początku dwudziestego wieku... W roku 1975 butny faszyzm zapanował nad Europą. Zagłada nuklearna grozi Ameryce i Australii... Los ludzkości zależy od powodzenia supertajnej misji... Dramatyczne starcie przeszłości z przyszłością rozpoczyna się w 1939 roku. O ratunek dla świata walczy garstka ludzi. Czy zdołają wypełnić swą misję?
Niesamowite zmagania bohaterów są głównym wątkiem tej intrygującej i fascynującej opowieści, w której autor po mistrzowsku łączy fakty historyczne z fikcją literacką.

Zbyszek | 2014-06-03
Na półkach: Przeczytane, Fantasy
Przeczytana: 01 czerwca 2014

Dobry kawałek s-f, choć jak na autora najazdu z przeszłości i trylogii o Gigantach, to to jest to literatura co najmniej o jedną klasę niżej.

Duży plus - jedyna jaką znam książka o podróżach w czasie ze znaczącym fundamentem zbudowanym z fizyki. Książka pisana przez inżyniera, nie zgrzyta brakiem elementarnej logiki.

Duży minus - jak na autora książki, której większość akcji ma miejsce w czasie II wojny, Hogan ujawnia braki w podstawowych wiadomościach o przebiegu II wojny i roli, jaką w niej odgrywał ZSRR.

Kamil | 2012-12-06

mta polecenie