Kudłacz rozumny

Cykl: Kudłacze (tom 2) | Seria: Galaktyka Gutenberga
Wydawnictwo: Solaris
Fuzzy Sapiens
Oceansoul

Drugi tom trylogii „Kudłacze”. Planeta Zaratustra. Odkrycie na niej rozumnych rasy Kudłaczy, istot podobnych do kudłatych pluszowych misiów, zmienia całkowicie sytuację kolonistów na planecie. Kudłacze stają się ulubieńcami ludzi. Ale zabawne istotki mają kłopot – z nieznanej przyczyny chorują, potomstwo umiera i populacji Kudłaczy grozi wymarcie. Ludzie szukają rozwiazania, ale czy zdążą na...

Drugi tom trylogii „Kudłacze”.
Planeta Zaratustra. Odkrycie na niej rozumnych rasy Kudłaczy, istot podobnych do kudłatych pluszowych misiów, zmienia całkowicie sytuację kolonistów na planecie. Kudłacze stają się ulubieńcami ludzi. Ale zabawne istotki mają kłopot – z nieznanej przyczyny chorują, potomstwo umiera i populacji Kudłaczy grozi wymarcie. Ludzie szukają rozwiazania, ale czy zdążą na czas?
W dodatku Kudłacze, jako tubylcy, są właścicielami olbrzymich obszarów planety, a na jej złoża ostrza sobie zęby różni poszukiwacze i kombinatorzy.

źródło opisu: http://solarisnet.pl/

źródło okładki: http://solarisnet.pl/

Adrian Jeżak | 2017-09-12
Przeczytana: 12 września 2017

Tak jak w przypadku poprzedniej części, opowieść jest sielankowa i lekka a także miła w czytaniu. Przygoda z kudłaczami niestety zakończy się równie szybko co rozpocznie bo nie są to zbyt obszerne powieści. Od tak książka na niedzielę aby odpocząć po ciężkim tygodniu. Jednak radość jaką sprawia pomimo tego jaka jest krótka jest bardzo duża i warta sięgnięcia na półkę.
Z pewnością na wielki plus działa opis rozumowania kudłaczy, ich zachowanie i beztroskość. Pod każdym względem przypominają małe dzieci i tak jak one dodają najwięcej uroku tej opowieści.
Polecam Wszystkim
Adrian Jeżak

Tomek | 2016-03-20
Przeczytana: 2016 rok

Choć nadal dosyć dobrze się czyta, to przygody sympatycznych misiowatych tubylców z planety Zaratustra nie budzą tym razem wielkich emocji. Problemów do rozwiązania nawet więcej niż w części pierwszej, jednak nie zwiększa to atrakcyjności fabuły. Warto wszakże się z tym tomem uporać, by w nagrodę przejść do kolejnego - najlepszego w całej trylogii.

Fidel-F2 | 2017-09-05
k-d | 2014-10-15