Złotko, skarb, słoneczko

2006-01-01
2004-05-01
Paulina Braiter-Ziemkiewicz
miłość przyjaźń

Od tej książki zaczęłam swoja przygodę z czytaniem. Naprawdę dobra książka. Polecam!

Myślę, że książka na pewno spełniła moje oczekiwania, które sobie wyznaczyłam po przeczytaniu opisu. Ma w sobie wiele cytatów i nauk, które warto zapamiętać w dalszym życiu.
Pierwszym wątkiem jest toksyczna miłość Ruby i Travisa. Dziewczyna jest jeszcze młoda i daje się wciągnąć w niebezpieczne życie bogatego i przystojnego chłopaka. W tym samym czasie jej matka zmaga się z objawami złamanego serca. W pewnym momencie dziewczyna dołącza do grupy zabawnych emerytek, które są na tropie odkrycia pewnej tajemnicy.
Książka łączy w sobie wiele aspektów. Jest pouczająca, sprawia że nigdy się nie nudzimy czytając ją przez ciągłą akcję ale przede wszystkim ukazuje obraz piękna i prawdziwej miłości, którą jeszcze można spotkać. Gorąco polecam!

Wybrałam tę książkę, żeby lepiej poznać angielski pisany i poszerzyć swój zasób słownictwa. Uznałam, że książka dla nastolatek będzie na odpowiednim poziomie językowym, nie za łatwym i nie za trudnym. To założenie się sprawdziło. Nie przewidziałam tylko jednej, bardzo ważnej rzeczy. Książka okazała się przeraźliwie nudna! Chociaż początek był intrygujący, bo główna bohaterka, grzeczna i spokojna Ruby, zakochuje się w miejscowym cwaniaku, Travisie. Niby oklepane, ale takie historie mają swój urok. Wszystko byłoby pięknie, ładnie, a nawet może by się rozwinęło w ciekawym kierunku, gdyby nie nagła zmiana priorytetów autorki książki, która uznała, że jej większą część poświęci... ponownemu spotkaniu kochanków sprzed lat - stojącej już jedną nogą w grobie Lillian oraz trochę lepiej trzymającemu się Charlesowi. I tu zaczęły się fascynujące "przygody" bohetrów, m.in. porwanie Lillian z domu opieki, taszczenie jej w ciasnym samochodzie setki kilometrów, karmienie typowym amerykańskim jedzeniem w przydrożnych barach, spanie w przydrożnych motelach, aż w końcu dotarcie do Charlesa oraz szybki ślub i wesele. Bardziej to wszytko przypominało znęcanie się nad staruszką, która po tych wszystkich ekscesach spokojnie kopnęła sobie w kalendarz.

Kompletnie już nie pamiętam o czym była ta książka, pamiętam tylko obraz domu, który sobie stworzyłam w głowie, jakąś podróż i jazdę na motocyklu. :D Tak czy siak pamiętam, że gdy czytałam ją, będąc młodsza, bardzo mi się podoba i ze względu na ten sentyment daję 7/10.

Najwspanialsze książka.
Dzięki niej zakochasz się w SOBIE.
A ODkochasz w kim tylko chcesz.

Najwspanialsze książka.
Dzięki niej zakochasz się w SOBIE.
A ODkochasz w kim tylko chcesz.

Powieść rewelacyjna, czytałam ją dwukrotnie i z pewnością w przyszłości sięgnę po nią trzeci raz. Ciepła, wzruszająca, zmuszająca do przemyśleń. Czyta się ją niezwykle lekko :)

Rewelacyjna! Dzięki tej powieści zmieniłam swoje nastawienie do wielu rzeczy. Pomogła mi uwierzyć w siebie, w to, że potrafię. Czytając pomyślałam iż główna bohaterka kompletnie przypomina mnie. Wiecznie cichą i zamkniętą w sobie dziewczynę. Polecam bardzo wszystkim tę książkę gdyż rzeczywiście możemy poznać prawdziwe znaczenie miłości, odpowiedzialnych i dojrzałych wyborów, konsekwentnego dążenia do celów... Powieść nie tylko uczy, ale i bawi :))) Złotko, skarb, słoneczko to zdecydowanie jedna z najlepszych książek po które sięgnęłam na biblioteczną półkę.

Jedna z moich ulubionych książek. Bardzo ciekawa i zabawna. Szczerze polecam!

Jedna z moich ulubionych książek. Bardzo ciekawa i zabawna. Szczerze polecam!

Książka nie zachywyciła mnie . Taka jakaś nudnawa i bez polotu .

Książka nie zachywyciła mnie . Taka jakaś nudnawa i bez polotu .

Po raz kolejny jestem zachwycona stylem Deb Caletti i historią, przez nią stworzoną. Powieść pisana żartobliwie i z przymrużeniem oka, jednocześnie mądra i wzruszająca, prawdziwa i niewiarygodna. Niesamowita. To druga książka Deb Caletti, z którą mam do czynienia i jestem pewna, że po każdą kolejną jej autorstwa sięgnę bez wahania.

• Młodzieżowe
  • Biblioteka