Złotko, Skarb, Słoneczko

Tłumaczenie: Paulina Braiter
Wydawnictwo: Egmont Polska
Honey, Baby, Sweetheart
miłość, przyjaźń,

Zazwyczaj trudno mnie nazwać osobą lekkomyślną. To, co spotkało mnie owego lata, nie miało nic wspólnego z lekkomyślnością. Miało natomiast wiele wspólnego z tym, jak czasami chwila, jedna krótka może zupełnie wszystko zmienić i sprawić, że postanawiamy stać się kimś zupełnie innym. Złotko, skarb, słoneczko- to liryczna, wielopokoleniowa opowieść o miłości, stracie i odkupieniu, która...

Złotko, skarb, słoneczko- to liryczna, wielopokoleniowa opowieść o miłości, stracie i odkupieniu, która przemawia do każdego, kto kiedyś kochał- i przetrwał.

Rewelacyjna! Dzięki tej powieści zmieniłam swoje nastawienie do wielu rzeczy. Pomogła mi uwierzyć w siebie, w to, że potrafię. Czytając pomyślałam iż główna bohaterka kompletnie przypomina mnie. Wiecznie cichą i zamkniętą w sobie dziewczynę. Polecam bardzo wszystkim tę książkę gdyż rzeczywiście możemy poznać prawdziwe znaczenie miłości, odpowiedzialnych i dojrzałych wyborów, konsekwentnego dążenia do celów... Powieść nie tylko uczy, ale i bawi :))) Złotko, skarb, słoneczko to zdecydowanie jedna z najlepszych książek po które sięgnęłam na biblioteczną półkę.

Izoldka | 2016-09-04
Przeczytana: 04 września 2016

Wybrałam tę książkę, żeby lepiej poznać angielski pisany i poszerzyć swój zasób słownictwa. Uznałam, że książka dla nastolatek będzie na odpowiednim poziomie językowym, nie za łatwym i nie za trudnym. To założenie się sprawdziło. Nie przewidziałam tylko jednej, bardzo ważnej rzeczy. Książka okazała się przeraźliwie nudna! Chociaż początek był intrygujący, bo główna bohaterka, grzeczna i spokojna Ruby, zakochuje się w miejscowym cwaniaku, Travisie. Niby oklepane, ale takie historie mają swój urok. Wszystko byłoby pięknie, ładnie, a nawet może by się rozwinęło w ciekawym kierunku, gdyby nie nagła zmiana priorytetów autorki książki, która uznała, że jej większą część poświęci... ponownemu spotkaniu kochanków sprzed lat - stojącej już jedną nogą w grobie Lillian oraz trochę lepiej trzymającemu się Charlesowi. I tu zaczęły się fascynujące "przygody" bohetrów, m.in. porwanie Lillian z domu opieki, taszczenie jej w ciasnym samochodzie setki kilometrów, karmienie typowym amerykańskim...

anawa004 | 2012-06-15
Przeczytana: kwiecień 2012

Ciepła, dobrze napisana powieść ukazująca różnorodność charakterów ludzkich. Starsze panie "zapiekankowe królowe" spotykające się w utworzonym przez siebie klubie książki, tak popularnym w Ameryce i młoda dziewczyna, która odkrywa, że starość nie jest tylko niedołężna i schorowana, a także wesoła, radosna, tętniąca życiem, tęskniąca za miłością, wesołym miasteczkiem i ustrzelonym misiem :-) polecam :-)

Anita | 2013-01-19
Na półkach: Przeczytane, Ulubione, 2013
Przeczytana: 13 stycznia 2013

Po raz kolejny jestem zachwycona stylem Deb Caletti i historią, przez nią stworzoną. Powieść pisana żartobliwie i z przymrużeniem oka, jednocześnie mądra i wzruszająca, prawdziwa i niewiarygodna. Niesamowita. To druga książka Deb Caletti, z którą mam do czynienia i jestem pewna, że po każdą kolejną jej autorstwa sięgnę bez wahania.

misstag | 2012-08-09

Jeśli mam ją porównywać do "dzikich róż" tejże autorki, to wypada gorzej. Ale historia mi się strasznie spodobała. Dawno nie czytałam czegoś tak ładnego i po prostu wzruszającego.
Historia miłości, zapomnianej, odnalezionej po latach.
I zachwyca happy end w braku happy endu.
Łatwo, opisując takie sytuacje, takie emocje uderzyć w patos, ale autorce należy przyznać, że robi wszystko z wyczuciem.
Książka bardzo dobra, zasługuje na moje uznanie.
Za mało jest takich ironicznych, podsumowujących wszystko opisów, no i w poprzedniej był temat, o wiele ciekawszy. Ta też w sumie mnie się podoba. Kilka opowieści w jednej o tym ile zakochana kobieta, może zrobić dla mężczyzny. Na ile potrafi stać się nie-sobą, aby tego kogoś "jedynego" zatrzymać. Ładne, po prostu, nie spodziewałam się, że amerykański autor + kierowane do młodzieży = coś pożytecznego, z ładną narracją, niepłytkimi postaciami plus morał. Polecam, polecam. Warto, dla tych kilku zaskakujących uwag i ironicznych komentarzy....

Ina | 2012-07-25

Na początku miałam odłożyć książkę, wydawała mi się nudna. Jednak kolejne przygody z Travisem, sprawiły, że zostałam przy kartach tej powieści. I nie żałuję ;)

| 2010-08-27

świetna książka, urocze zakończenie. jest pełno 'złotych myśli'- według mnie. wart się nad nią zatsanowić gdy skończy się czytać. polecam C:

Julka - | 2013-03-14
Przeczytana: 14 marca 2013

Książka nie zachywyciła mnie . Taka jakaś nudnawa i bez polotu .

sentymentalna | 2016-01-29

Kompletnie już nie pamiętam o czym była ta książka, pamiętam tylko obraz domu, który sobie stworzyłam w głowie, jakąś podróż i jazdę na motocyklu. :D Tak czy siak pamiętam, że gdy czytałam ją, będąc młodsza, bardzo mi się podoba i ze względu na ten sentyment daję 7/10.

Rose | 2011-06-12
Na półkach: Przeczytane, Z biblioteki
Przeczytana: 12 czerwca 2011

Podobna do Dzikich róż- tak samo piękna, tak samo wzruszająca i tak samo określająca czym jest miłość i jak się w naszym życiu objawia. I , że czasem ,, zakochujemy się w gitarze , czy motocyklu'', a nie w człowieku.