Kłam mi, kłam

2001-10-19
2001-10-19
Krzysztof Sokołowski
zdrada

Bardzo ciekawe podejscie do niezaplanowanego wdowienstwa , romansu z policjantem i ukrywaniem broni w zamrozonej zapiekance.

Opis w zasadzie zgodny z prawdą z tym,że mąż nie porwał córki tylko zamierzał ja porwać.A potem ktoś go kropnął,a podejrzenia padły na kochającą żonę.I co się wtedy dzieje?W rozbitym samochodzie Maddie znajduje fortunę oraz pistolet, którego prawdopodobnie użyto,by uśmiercić jej męża.Zaradna kobitka pieniądze chowa w samochodzie kochanka,a broń w zapiekance makaronowej,która z kolei umieszcza w zamrażarce przyjaciółki.Na jaw wychodzą kolejne tajemnice,nie tylko dotyczące męża Maddie ale i jej babki(potworka plującego orzechami),oraz matki(mistrzyni plotek)..Niby wszystko jest ok,książkę czyta sie dobrze ale bohaterka potwornie mnie denerwowała.Jej zamykanie oczu na prawdę i wieczne kłamstwa były dobijające.Wyglądało to tak-"znalazłam damskie majtki w jego aucie.On na pewno mnie zdradza.Pogadam z nim.Albo nie.Na pewno jest na to jakieś wytłumaczenie.Może to nie zdrada...Rozwiodę się z nim.Albo może nie,bo matka by mi tego nie wybaczyła."Podobnie w przypadku Trevy,jak już zrozumiała,że starszy syn przyjaciółki to równocześnie syn jej męża.Też sobie myśli"muszę z nią pogadać" po czym wycofuje się,nie odbierając telefonu od przyjaciółki i nie spotykając sie z nią.Zresztą całe postępowanie Maddie to zamykanie oczu na otaczająca ją rzeczywistość.
Rozumiem jej ból po śmierci męża ale szukanie usprawiedliwień dla jego wiecznych zdrad ,oraz ukrywanie jego postępków,jak na przykład defraudacja,to dla mnie niezrozumiałe postępowanie.Podobnie było sprawie Trevy-Maddie wolała udawać,że przyjaciółka nie istnieje niż stanąć z nią twarzą w twarz i powiedzieć co myśli o jej postępowaniu sprzed lat.
Jej metamorfoza nie do końca mnie przekonuje.Rozumiem,że postanowiła nie kłamać i otwarcie mówić o wszystkim,ale publiczne rozbieranie się,seks przy drodze czy nagminne szokowanie mieszkańców rodzinnego miasteczka...Nie chce mi się w to wierzyć.Dość niewiarygodne,biorąc pod uwagę fakt,że chciałaby nadal tam mieszkać.
Jeśli chodzi o W.S.-jej partnera-cała ta jego wielka miłość wydawała mi się początkowo bzdurą.Było to raczej wyolbrzymienie uczuć z lat minionych.Bo tylko Maddie widziała w nim w dzieciństwie kogoś więcej niz tylko chłopca niechcianego przez matkę(co wówczas w jego oczach było jej największą zaletą).Poza tym łączyła ich tylko ta jedna noc sprzed 20 lat.Rozumiem jego późniejsze zauroczenie,choć trochę zbyt szybko uległ jej namowom(tym bardziej,że wiedział,że Maddie chce się tylko zemścić na mężu za zdradę).Nie tyle widziałam w tym miłość,co raczej zachłyśnięcie się seksem z wymarzoną dziewczyną sprzed lat,takie trochę późne spełnienie marzeń...
Mimo wszystkich zastrzeżeń książkę czytałam z przyjemnością,choć nie wciągnęła mnie do tego stopnia żeby myśleć tylko o jej zakończeniu.Mimo wszystko nie uznaję jej za złą pozycję.

Zycie w malym miasteczku nie musi byc nudne. O czym przekonuje sie Maddie ktorej zycie po zdradzie przez meza a pozniej jego zamordowaniu diametralnie sie zmienia. Ksiazka jest jak farsa pelna pomylek i zabawnych okolicznosci. Czyta sie ja z usmiechem i o to czasem w zyciu chodzi. Nie zawiodla mnie.

Jeśli myślisz, że życie w małym miasteczku jest nudne, to jesteś w błędzie. Poznaj mieszkańców Frog Point, uwikłanych w absurdalne sytuacje jak z farsy.

Wyobraź sobie, że twoje dotychczasowe życie legło w gruzach. W samochodzie męża, którego byłaś podnóżkiem, znajdujesz fikuśne czarne majtki. Twój partner oskubał z pieniędzy kontrahentów i wyczyścił co do grosza małżeńskie konto. Na domiar złego chce uprowadzić waszą córkę. Nieszczęście goni nieszczęście, a pech cię nie opuszcza. Co byś zrobiła? Może inna roniłaby łzy w samotności, ale nie Maddie Faraday, niepozorna nauczycielka z prowincji, która wykorzystuje nie sprzyjający zbieg okoliczności, żeby zmienić swoje życie. Z potulnej, nieśmiałej i zahukanej kury domowej staje się niezależną, pewną siebie i świadomą swego seksapilu kobietą. I…znajduje wreszcie faceta, który raczej nie wykręci żadnego numeru. Na tym nie koniec burzliwych przygód Maddie. Ty również możesz pójść w jej ślady. Najgorszy dzień w twoim życiu to być może najlepszy moment, żeby zacząć wszystko od nowa!

Lekka, przyjemna a do tego zabawna. Bardzo mnie wciagnela.

Lekka, przyjemna a do tego zabawna. Bardzo mnie wciagnela.

Świetna książka!!!!:) POLECAM

Świetna książka!!!!:) POLECAM

Książka, która wciąga dosłownie od pierwszej strony!!1 Fajna, lekka zabawna. Moja ulubiona.

Maddie jest miłą dziewczyną miasta Frog Point. Wobec każdego jest bardzo uprzejma, nader dobrze przestrzega zasad, ale do czasu. Zacznie się od czarnych koronkowych majteczek znalezionych w cadillacu Brenta-jej męża, a to dopiero początek przygód z jednej strony zwyczajnych, lecz z drugiej smutnych i nawet przerażających. Dotąd skrywane tajemnice ujrzą światło dzienne, a Maddie w końcu odnajdzie siebie, a pomoże jej w tym stary dobry przyjaciel W.S.
Książka wciągnęła mnie od samego początku i musze przyznać, że to był duży plus. Podobał mi się bardzo dokładnie opisany romans oraz "sceny miłości", lecz czasem to mogło się wydać zbyt przesadzone. Bynajmniej cała sceneria wywarła na mnie pozytywne wrażenie. Polecam szczególnie dla kobiet, które lubią sceny obyczajowo-miłosne z dozą dreszczyku i dramatu.

• Romans
  • Własne