Zupa ze złotej rybki

Okładka książki Zupa ze złotej rybki Daria Doncowa
Okładka książki Zupa ze złotej rybki
Daria Doncowa Wydawnictwo: Świat Książki kryminał, sensacja, thriller
Uha iz zolotoj rybki
Świat Książki
2004-05-17
2004-05-17
83-7391-470-6
Agnieszka Lubomira Piotrowska
czarna wdowa zabójstwo śledztwo

Bardzo dobra powieść kryminalno-obyczajowa z dużą dawką humoru sytuacyjnego. Scenki z Griszą powaliły mnie, prawdziwie wyłam ze śmiechu. Intryga kryminalna zaskakująca, poprowadzona rewelacyjnie. Przestępców wytypowałam prawidłowo, a motyw był i nie był zaskoczeniem.
Ciekawie pokazana współczesna Moskwa i ogromna przepaść między bogatymi i biednymi mieszkańcami stolicy,
Pierwsze moje spotkanie autorką i nie ostatnie. Polubiłam jej styl pisania, lekki ale wciągający i utrzymujący stałe napięcie.

Z ruską literaturą mam po raz pierwszy do czynienia. Sięgnęłam po tę książkę po interesującym opisie i powiem szczerze, że bardzo przypadła mi do gustu.

Króciutko o treści:
Historia rozpoczyna się gdy przyjaciółka głównej bohaterki ma wyjść za mąż. To nie było by dziwne gdyby nie fakt, że to już ósmy mąż. Po ślubie gdy „nowożeńcy”udają się do swojego apartamentu, pan młody wyznaje, że właśnie się zakochał i chce rozwodu! Lika jest wstrząśnięta. Na drugi dzień okazuję się, że zabiła go wrzucając do rzeki. Sprawczyni niczego nie pamięta, są świadkowie więc przyznaje się do winy i trafia do więzienia. Nasza bohaterka Daria to detektyw amator i musi rozwiązać tę dziwną zagadkę przy dużej salwie śmiechu i nie typowych sytuacji.

Książka bardzo mi się podobała, jest tu wszystko co uwielbiam zwroty akcji, wątek kryminalny, mnóstwo humoru i absurdalne sytuacje. Jeśli lubisz powieści Chmielewskiej to również ta spełni twoje oczekiwania! Czemu Daria będzie szukała kobiety bez przednich zębów? Co ma wspólnego w tej sprawie różowa sukienka w niebieskie kwiaty? Jak Daria dowie się wszystkiego? I czy uratuje przyjaciółkę?
Tego dowiecie się czytając tę oto pozycje!
Gorąco polecam.

PS. Zabieram się za poszukiwanie następnych części... :D

Króciutko o treści:

Uwielbiam Doncową! Jej kryminały trzymają w napięciu i co chwila powodują salwy śmiechu. Polecam!

jak to Doncowa - lekka, zabawna i szybko się czyta:)

jak to Doncowa - lekka, zabawna i szybko się czyta:)

Przypomina mi naszą Joannę Chmielewską.

Przypomina mi naszą Joannę Chmielewską.

Jak zwykle świetna zabawa :)

Jak zwykle świetna zabawa :)

Znakomita komedia kryminalna. Oj, niejedna duszyczka chciałaby mieć taki specyfik, żeby rozkochać w sobie każdego :-)

1962

Znalazłam kolejną fajną autorkę, trochę przypominającą stylem panią Joannę Chmielewską. Perypetie Darii Wasiljewej ogromnie przypadły mi do gustu. Napisane lekko i z humorem. Polecam dla relaksu.

Świetna powieść.

Świetna powieść.

Nie podobała mi się końcówka, z tego powodu nie najlepiej oceniam książkę

Nie podobała mi się końcówka, z tego powodu nie najlepiej oceniam książkę

• Kryminały
  • Literatura rosyjska

Dodaj cytat z książki Zupa ze złotej rybki