Louis de Funès: Nie mówcie o mnie za dużo

Tłumaczenie: Andrzej Wiśniewski
Wydawnictwo: StudioEMKA
Louis de Funès. Ne parlez pas trop de moi, les enfants!
978-83-88607-78-3
Louis de Funs
Raincloud

Znamy wszyscy Louisa de Funesa jako aktora. Jako człowiek ceniący dyskrecję, pozostaje nieznany. W tej książce-wspomnieniu synowie aktora chcą nam przybliżyć sylwetkę sławnego ojca. Będziemy mieli możność poznania bogatej osobowości aktora, jego interesującego życia, w którym nie brakło perypetii godnych filmowego scenariusza. Ta wzruszająca wędrówka, pełna zabawnych wydarzeń i nieoczekiwanych zwrotów akcji, zachwyci wszystkich wielbicieli talentu Louisa de Funesa.

Herbaciarka | 2015-04-08
Przeczytana: 2007 rok

Chyba nie znam osoby, która nie kojarzyłaby przynajmniej jednego filmu z udziałem Louisa de Funes - seria o "Żandarmach z Saint-Tropez", seria o "Fantomasie", "Skąpiec", "Mały pływak", "Kapuśniaczek"... dłuuugo można by wymieniać. Uwielbiam filmy z panem de Funes, więc gdy dowiedziałam się o wydaniu w Polsce biografii tego słynnego aktora, napisaną przez jego synów - nie chciałam jej tylko przeczytać, po prostu musiałam ją mieć w swojej biblioteczce.

Wszyscy wiedzą jakim aktorem był Louis de Funes, ale mało kto wie jakim był człowiekiem, jakim był ojcem czy mężem, jak zachowywał się na co dzień. Biografia aktora, wzbogacona o prywatne zdjęcia jest zatem tym cenniejsza dla fanów francuskiego komika. Książkę czyta się szybko, jest ciekawa, wciągająca, miejscami poważna, ale i śmieszna, obfitująca w opisy zabawnych sytuacji z udziałem aktora.

Gorąco polecam :)

KamiVV | 2011-11-09
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Biografie

Bardzo dobra o tyle, że miłośnik talentu de Funesa może sporo się dowiedzieć o kulisach ciężkiej, nieustannej pracy tej niezwykle barwnej i utalentowanej postaci.

Biografię czyta się doskonale mimo, że rzuca się w oczy styl amatorski. Dosyć obiektywne, mało cukierkowe przedstawienie de Funesa tym bardziej podkreśla wartościowość tytułu i świadomość, że to co widzimy na ekranie było wynikiem niezwykłej pasji, stawiania sobie wysoko poprzeczki i nieustannego autokrytycyzmu. Znerwicowany de Funes ciągle chciał dać z siebie widzom najwięcej, będąc przy tym niezwykle dbającym o rodzinę ojcem.

KINGA198713 | 2012-02-16
Przeczytana: 19 listopada 2011

ciekawa smieszna polecam dla jego fanow

Marzi | 2013-10-02
Przeczytana: 2013 rok

Wielki człowiek :)

Adam | 2011-08-11
Przeczytana: 11 sierpnia 2011

Świetny aktor, ale biografia w wykonaniu jego synów taka sobie.
Chyba jednak członkowie rodziny nie powinni pisać biografii - niepotrzebne jest to ciągłe "tłumaczenie się za ojca".

Daimona | 2016-02-24
kasika | 2016-02-14