Rasputin. Dlaczego? Wspomnienia córki

Rasputin. Poczemu?
978-83-7404-730-2
Rosja, psychologia, historia, Rasputin
Horesz

Poruszająca szczerością, kontrowerpie. W dzieciństwie weterynarz-cudotwórca. W dorosłym życiu fanatycznie wierzący prorok i faworyt carowej. Zdaniem niektórych, sprawca niemal wszystkich nieszczęść, które spotkały Rosję na przełomie XIX i XX wieku. Biografia charyzmatycznego Grigorija Rasputina obrosła legendą. Roi się w niej od niejasności, domysłów i plotek. Córka Grigorija, Matriona...

Biografia charyzmatycznego Grigorija Rasputina obrosła legendą. Roi się w niej od niejasności, domysłów i plotek. Córka Grigorija, Matriona Rasputin, w swojej niezwykle emocjonalnej i kontrowersyjnej relacji obnaża fakty, do których nie dotarł jeszcze nikt. Jaka jest prawda o wybujałym erotyzmie Rasputina? Kiedy i w jakich okolicznościach przeżył inicjację seksualną? Co takiego miał w sobie, że zakochiwały się w nim na zabój nawet zakonnice? Komu i dlaczego mocno zależało na jego śmierci i jak dojrzewał plan morderstwa, do którego doszło w nocy z 30 na 31 grudnia 1916 roku? Obok odpowiedzi na te i wiele innych pytań Matriona Rasputin zawiera w swoich wspomnieniach pożegnalny list ojca oraz fragmenty jego prywatnych zapisków.

Łukasz | 2013-03-11

Osobiście polecam, książka co prawda wypacza postać Rasputina (bo pisze ją jego córka, która mówiąc oględnie nie zgadza się niemal ze wszystkim co piszą o jej ojcu historycy.

Spojrzenie z perspektywy córki moim zdaniem jest bardzo interesujące i godne polecenia.

martabmw | 2016-07-21
Przeczytana: 17 stycznia 2016