Syberyjski sen

Wydawnictwo: Bertelsmann Media
Siberian dream
8373112022
Kanarek

"Syberyjski sen" zaczyna się w ostatnich latach trwania Związku Radzieckiego. Irina urodziła się i dorastała wśród ludzi będącymi spadkobiercami pradawnej, rdzennie syberyjskiej kultury. Dorasta w bardzo trudnych syberyjskich warunkach.Dostrzeżona przez zdolnego łowcę talentów pojechała do Moskwy, by zagrać w radzieckim filmie. Nastąpiło to w okresie upadku sowieckiego reżimu, dzięki temu mogła wyjechać do Paryża a później do Nowego Jorku. Tam spełniają się jej marzenia.

allison | 2015-12-19
Przeczytana: 19 grudnia 2015

Zaczęło się obiecująco, ale potem było coraz gorzej.

Ciekawe okazały się pierwsze części, w których narratorka opowiada o swoich korzeniach, trudnych warunkach życia w Sowieckim Sojuzie okresu ustrojowego przełomu, o próbach dorabiania pokątnym handlem w Chinach i Mongolii.
Gdy bohaterka trafia w środowisko filmowe zaczyna się robić nijako, powtarzalnie i sztucznie, niczym w tasiemcowej telenoweli.
Mimo iż życie napisało scenariusz tej historii, opowiedziana ona została beznadziejnie.

Trzy gwiazdki daję jedynie za wspomniane zalety pierwszych rozdziałów.

ewelinbadi | 2013-01-28

Lekcja i przestroga dla każdej początkującej modelki.

Tanya | 2017-06-22
Morrigan | 2017-05-22