Kajko i Kokosz. Szranki i konkury cz. 1

Wydawnictwo: Egmont Polska
Kajko, Kokosz, zbójcerze
komiksy
Paweł

Kajko i Kokosz wiodą spokojne życie w Mirmiłowie. Tymczasem brat Mirmiła - Wojmił potrzebuje wojowników na wyprawę wojenną. Prosi Mirmiła o pożyczenie swych najdzielniejszych wojów. Kajko i Kokosz, po długiej podróży docierają do grodu. I zamiast na wojnie lądują w samym środku miłosnej rywalizacji...

źródło okładki: http://www.swiatkomiksu.pl/

Beremis | 2014-09-12
Na półkach: Przeczytane, Komiks
Przeczytana: 12 września 2014

Tej historii nie pamiętam z młodości, chyba przegapiłem.
Historyjka jak to w serii o przygodach Kajko i Kokosza miła, zabawna. I bawi i uczy. Warto poczytać, pooglądać.
Małym dla mnie zgrzytem jest tutaj postać śpiewaka, przez co seria za bardzo kojarzy się obecnie z Asteriksem i Obeliksem.

vattghern76 | 2014-11-23
Przeczytana: 24 listopada 2014

Opinia przy cz. 3

CubeX | 2012-10-19
Na półkach: Posiadam, Przeczytane, Ulubione
Przeczytana: 19 października 2012

Druga chronologicznie po "Złotym pucharze" długa historia o przygodach pary wojów stworzonej przez Janusza Christę. Wydaje się, że niektóre wątki pojawiały się w głowie autora na bieżąco, podczas gdy historia ukazywała się w prasie w odcinkach, ale i tak całość jest w miarę spójna. Sporo fajnych, śmiesznych gagów - jak zwykle w komiksach o KiK. Z dziecięcych lat znałem inne komiksy z udziałem tej dwójki, tę przeczytałem będąc już dorosłym komiksomaniakiem - w każdym z tych przypadków bawiłem się doskonale.

Adam | 2010-09-20
Przeczytana: 1988 rok

Czytana w dzieciństwie seria komiksów o "Kajko i Kokoszu" do tej pory wywołuje miłe wspomnienia. Komiksy pełne dobrego humoru myślę, że i obecnie znajda wśród najmłodszych wielu wiernych czytelników. Tytułowy "Szranki i konkury" trzymają poziom, polecam! :)

Rege | 2017-04-26
Janek | 2017-03-31