antyki, przygody, intryga, Grecja
komiksy
bythewoods

Sensacyjna opowieść z przemytnikami antyków w roli głównej.

źródło opisu: opis autorski

źródło okładki: zdjęcie autorskie

mariusz | 2016-12-25
Przeczytana: 25 grudnia 2016

Świąteczny nastrój sprawił, iż postanowiłem wybrać się za pośrednictwem "Figurek z Tilos" w sentymentalną podróż do lat dziecięcych i uwielbianych wówczas komiksów. W latach siedemdziesiątych zapotrzebowanie społeczne na komiksy było ogromne, stanowiły one towar deficytowy. Magazyn opowieści rysunkowych RELAX rozchodził się na pniu a na każdy numer czekało się z wytęsknieniem. Figurki z Tilos kreski Jerzego Wróblewskiego to wspaniały przykład polskiego komiksu sensacyjnego z przełomu lat 70 i 80 który i dziś może śmiało konkurować z komiksami z zachodu europy. Mimo upływającego czasu miło wrócić do lat młodości i sięgnąć po coś krótkiego, lekkiego,kolorowego i zabawnego czym z pewnością jest dobry komiks.

MadameShepard | 2014-07-23
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Komiksy

Mamma mia, co to był za komiks! Co za historia, a narysowany wprost przepięknie, do tej pory uwielbiam kreskę Wróblewskiego.
Helena, co to była za kobieta demon, wszyscy moi koledzy z klasy czytali wymięty egzemplarz raz za za razem z z wypiekami. I ja także.

pablo | 2010-07-01

Cóż to był za komiks! Absolutny megahit wśród wszystkich moich znajomych. Akcja, sensacja, kryminał... po prostu brakowało tchu każdemu podczas czytania:) Teraz szperam po antykwariatach za takimi właśnie magicznymi komiksami mojego dzieciństwa. Polecam się zapoznać, do dzisiaj trzyma całkiem przyzwoity poziom!

Snoopy | 2010-06-20

Jeden z wielu komiksów mojego dzieciństwa. Niestety znałem go na pamięć! Ale na polskim rynku nie było wtedy tego wiele i każdy komiks był na wagę złota.

xCabalx | 2018-08-26
dattebayo | 2018-07-30