Thorgal: Tarcza Thora

Wydawnictwo: Egmont Polska
Le Bouclier de Thor
komiksy
Paweł

Tarcza Thora rozpoczyna się w chwili zakończenia poprzedniego tomu serii, Ja, Jolan. Aaricia, odkrywszy tajemnicę pochodzenia Aniela, przekazuje wiadomość Thorgalowi. Czarownica Mahara, szpiegując rodzinę Aegirssona, nasyła na wioskę Wikingów tajemniczych jeźdzców, którzy porywają małego Aniela, wierząc, iż jest on wcieleniem Kahaniela z Valnoru.

źródło opisu: Egmont 2008

źródło okładki: zdjęcie autorskie

Gracjan Triglav | 2014-04-24
Przeczytana: 21 kwietnia 2014

Czy mechanizm od którego działa płynięcie czasu nie jest aby absurdem, nie tyle nawet tak ogólnie, co w ramach tego świata? Czas wszak już był, kiedy ten został skonstruowany... Czy zatrzymanie czasu w Asgardzie nie dało szansy na skuteczna, masową inwazję, czyniąc zdobywanie artefaktu zbędnym?

Intryga staje się coraz bardziej zawiła... (Może aż za bardzo?). Kuleje narracja: komunikowanie czytelnikowi co ma miejsce poprzez mówiące do siebie postaci, wykładające wszystko łopatologicznie, z detalami – strasznie razi. Taka praktyka (w nadmiarze i do przesady) stosowana jest w publikacjach skierowanych do młodego niewyrobionego czytelnika, kiedy twórcy nie bardzo wierzą w zdolności skojarzeniowe i intelekt młokosa. Nie jest to dobre, zwłaszcza kiedy takie publikacje trafiają do zgredów wyczulonych na niuanse i smaczki. Weteranów którzy są z serią od lat i poszczególne tomy czytali po parę razy.
Gdy twórcy chcą tak rozwiązać wszystkie niedopowiedzenia w komiksie, a raczej je...

Karolina | 2013-10-19
Przeczytana: 19 października 2013

Tytułowa tarcza Thora to coś, co Jolan musi zdobyć dla półboga, aby ten mógł zemścić się na całym Asgardzie. Tymczasem te perypetie zaczynają się zbiegać z tajemnicą małego Ariela, który zostaje porwany przez bractwo czerwonych magów. Powoli przyzwyczajam się do nowego sposobu rysowania. A historia jest wciąż intrygująca.

książek: 2000
Jowi | 2014-12-30
Przeczytana: 27 grudnia 2014

"Tarcza Thora" to kontynuacja historii znanej z tomu poprzedniego. Ponadto autorzy, którzy wcześniej pokusili się o splecenie losów rodziny Thorgala z Kriss de Valnor, teraz wprowadzają historię Kah Aniela. Okazuje się, że syn Thorgala i Kriss, mały Aniel, ma do spełnienia niezwykłą misję, co naraża go na ogromne niebezpieczeństwo... Ponadto, Jolan w służbie Manthora musi wykraść Tarczę Thora, by zapoczątkować wojnę z Asgardem. Polecam, mimo nowej kreski :)

Endriux | 2014-03-07

Niestety ale album troche słabszy. Nie do końca sprawdza się Jolan jako główny bohater. Asgard, zatrzymanie czasu zdecydowanie za dużo fantastyki.

Kala Kofeina | 2010-11-03

Każada cześc Thorgala znalazla miejsce w moim sercu.

kol2 | 2012-01-02

Klasyk komiksu.